İmar Komisyon Üyesinin müteahhitlerin listesinden girmesi etik mi?

Ak Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclis ve Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyon Üyesi Mustafa Saylak’ın KMESOB Seçimlerinin ardından KMTSO seçimleri için üyelerini ziyaret etmeye başlaması şaşkınlık yarattı. Saylak’ın müdahalesinin Ak Parti adına mı yoksa Başkan Güngör adına mı yaptığı belirlenemedi.

İmar Komisyon Üyesinin müteahhitlerin listesinden girmesi etik mi?

Kahramanmaraş’ta yapı alanında inşaatları olan Mimar Mustafa Saylak’ın KMESOB seçimlerinin ardından KMTSO seçimlerine de dâhil olmaya kalkması kafaları karıştırdı. Geçtiğimiz aylarda yapılan Kahramanmaraş Esnaf Odaları Birliği Seçimlerinde Ali Köfte’ye destek vermesine karşın Kuybu’nun ezici çoğunlukla kazandığı ve Kuybu’nun ağır ithamlarına aldırmayan Saylak’ın bu kezde KMTSO seçimlerinde İmar Komisyon Üyeliği sıfatıyla Müteahhitleri baskı altına almaya çalıştığı iddia edildi.

Kahramanmaraş’ta İmar Komisyon Üyeliği sıfatıyla kentin imar tadilatlarıyla ilgili gelen talepleri değerlendiren Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Mustafa Saylak’ın Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde mevcut Başkan Şahin Balcıoğlu’nun listesinden Meslek Komitesine gireceği öğrenildi.

Balcoğlu’nun listesinden 12. Meslek Komitesi olan Bina Yapım ve Teknik Hizmetler listesinde ismi olduğu öne sürülen Saylak’ın İmar Komisyon Üyesi sıfatıyla müteahhitleri ziyaret ettiği ve Şahin Balcıoğlu’na destek istediği öne sürüldü.

Birçok çevrece destek istemesinin normal olduğu fakat İmar Komisyon Üyesinin müteahhitlerden ne şekilde oy istediğinin daha önemli olduğu, bunun yanı sıra Ak Partili Saylak’ın Balcıoğlu’na Parti adına mı yoksa Güngör’ün talimatıyla mı destek sorusunun cevabı merakla bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2022, 16:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet söyler
ahmet söyler - 4 ay Önce

Diğer rakip aday demekki gözlerini korkutmuş. 23 nisan cocukları gibi koltuk değiştiren şimdiki mevcut başkan gider inşAllah...

SIRADAKİ HABER

banner67