İşte yargıda korona önlemleri! Bakan Gül tek tek sıraladı!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yargıda alınan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gül, "Acil durumlarda cezaevlerinde kapalı görüş yapılacak." dedi. Gül ayrıca cezaevlerinde herhangi bir vakaya rastlanmadığını açıklarken, sosyal medyada dolaşan sahte belgelerle ilgili de cumhuriyet savcılıklarının gereğini yaptığını söyledi.

İşte yargıda korona önlemleri! Bakan Gül tek tek sıraladı!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yargıda alınan koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Gül, "Acil durumlarda cezaevlerinde kapalı görüş yapılacak." dedi. 60 yaş ve üzeri savcı ve hakimlerin izinli sayılacağını açıklayan Gül, cezaevlerinde pozitif bir vaka ile karşılaşılmadığını duyurdu. Ayrıca Gül sosyal medyada dolaşan sahte belgelerle ilgili de savcılıkların gereğini yaptığını söyledi.

Adalet Bakanı Gül'ün açıklamalarından satır başları:

60 YAŞ ÜSTÜ HAKİM VE SAVCILAR İZİNLİ SAYILACAK
HSK'nın almış olduğu yeni öneri çerçevesinde bugün itibarıyla tüm adliyelerde acele işler hariç duruşmaları ertelemişlerdir. Yeni dava açma icra takibi gibi talepleri UYAP üzerinden yapma imkanı vardır.

60 yaş ve üzeri için izin müessesi hakim ve savcılarımız için de yürürlüğe girmiştir. Avukatlar acil durumlarda cezaevlerinde kapalı görüş yapacak.

CEZAEVLERİNDE ŞU ANA KADAR VİRÜSE RASTLANMADI
Cezaevlerinde şu ana kadar virüs vakasına rastlanmadı. Ceza ve infaz kurumlarına yeni girişlerde ön muayene ve kontrol yapılmaktadır. Bir hastalık belirtisi varsa giriş yapılmamakta sağlık kurumlarına gönderilmektedir.

Avukatlar cezaevlerinde kapalı görüşe asgari gidecek. Cezaevlerindeki mektup ve kitaplar gibi unsurların da 24 saat bekletildikten sonra ilgililere teslim edilecektir. Cezaevlerinde şu ana kadar pozitif virüs vakası görülmemiştir.

HAFTA SONU NOTERLİK HİZMETLERİ ERTELENDİ
Hafta sonu noterlik hizmetleri yeni bir duyuruya kadar ertelenmiştir. Bütün noterlerde 24 saat boyunca ilaçlama yapılmıştır.

Resmi kurumlar dışında hiçbir açıklamaya, belge adı altında hiçbir duyuruya itibar edilmemesini özellikle rica ediyoruz. Sağlık Bakanlığı adı altında dolaşıma sokulan sözde belge hakkında soruşturma başlatılmıştır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63