Kasım Ayında Okunacak Kitap Önerileri

Kasım Ayında Okunacak Kitap Önerileri

Size farklı bir dünyanın kapıları aralama fırsatı sunan kitaplar ufkunuza açan olay örgüsüyle her zaman kendine çekmeyi başarıyor. Sonbaharın gelişiyle birlikte evde daha fazla zaman geçirenler kitaplığına yeni kitaplar eklemeyi düşünüyor. Kasım ayında sonbahar ruhunu yansıtan ve sizi başk bir dünyaya davet eden kitap önerilerini aşağıda bulabilirsiniz.

Sonuncu Sonbahar- Pınar Kür

Güçlü bir kalem ve roman türüne yıllarını vermiş olan Pınar Kür, Sonuncu Sonbahar isimli kitabıyla okuyucuları kendine çekiyor. Sonuncu Sonbahar adlı kitap, Pınar Kür’ün Bir Cinayet Romanı adlı kitabının devamı olarak karşınıza çıkıyor. Postmodern anlatım üzerinden kurgulanan romanın temelinde katil ve yazar arasındaki ilişki ele alınıyor. Bir yazar ile katil arasındaki benzerliği göreceğiniz bu romandan kendinizi alamayabilirsiniz.

Çavdar Tarlasında Çocuklar - Jerome David Salinger

Jerome David Salinger’in, Çavdar Tarlasında Çocuklar adlı romanı sonbaharda okunabilecek eşsiz eserlerden biri. New York’lu bir ailenin ergenlik çağındaki oğlu Holden Caulfield’in yetişkin dünyasına dair tespitlerini ve masumiyet arayışını gözler önüne seriyor. Bu isyankar çocuğun bir Noel öncesi başından geçenleri romanda görebilirsiniz.

Anayurt Oteli - Yusuf Atılgan

Cumhuriyet dönemi yazarlarından Yusuf Atılgan’ın unutulmaz romanı Anayurt Oteli. Tek bir karakterin hakim olduğu bu eserde toplumun portresini görebilirsiniz. Yusuf Atılgan toplumun adeta bir portresini çizerek Anayurt Oteli’nde otelin işletmecisi Zebercet’in üzerinden karşınıza çıkıyor. Sıkı bir gözlem ve iletişim problemlerine değinen yazar adeta sizi eserin içine çekiyor.

Vişne Bahçesi

Rus edebiyatının ve modern öykücülüğün en önemli isimlerinden Anton Çehov, Vişne Bahçesi adlı eserinde toplumsal, siyasi ve ekonomik değişimlere değiniyor. Çiftlik sahibi aristokrat bir ailenin sanayileşme dönemindeki Rusya’daki deneyimlerine göz gezdirmenizi sağlıyor. Doğal ve yalın bir anlatım okuyucuyla buluşuyor. 19. yüzyıl sonlarındaki Rusya’ya bakmak için harika bir kitap önerisi.

İstanbul alışveriş merkezi seçenekleri ile sonbahara renk katacak kitaplara ve daha fazlasına https://nevcarsiuskudar.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner67