Kedi Ödülleri Nedir, Nasıl Seçilir?

Kedi Ödülleri Nedir, Nasıl Seçilir?

Kedileri eğitmek, teşvik ve motive etmek için kullanılan kedi ödülleri kedilerde olumlu davranış değişimleri için en ideal yöntemdir. Her ne kadar kediler doğaları gereği köpeklere kıyasla daha vurdumduymaz bir yapı gösterseler de ödüllendirildiklerinde bu durum hoşlarına gider. Eğer siz de kedinizde olumlu davranışlar görmek istiyorsanız kedi ödülü vermeyi deneyebilirsiniz. Size birbirinden farklı ve kedinizi motive edecek kedi ödüllerini sunan Pet İhtiyaç ile kedinizi eğitmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Neden Kedi Ödülü Verilmeli?

Kedilerin mizaçları genelde inatçı ve vurdumduymazdır. Böyle olunca köpekler kadar kolay eğitilemezler. Aynı zamanda kedilerin olumsuz davranışları cezalandırıldığı takdirde bu onların o davranışı inatla sürdürmelerine yol açabilir. Bu nedenle eğer kedinizin olumsuz davranışlarının önüne geçmek istiyorsanız; onun olumlu davranışlarını ödüllendirmek sizin için en iyi eğitim yöntemi olacaktır. Kedi ödülü bakımından ise kendinizi sadece mama ile kısıtlamamanız kedi ödül çubuğu ve tablet gibi pek çok farklı kedi ödülüne de bir şans vermenizi öneririz.

Hangi Kedi Ödülü Verilmeli?

Eğer kedinize kedi ödülü verecekseniz, onu teşvike edecek bir ödül seçmeniz gerekecektir. Pet İhtiyaç, sizlere birbirinden farklı ve kedinizin severek tüketeceği kedi ödülü sunmaktadır. Bu ödüllere örnekler vermek gerekirse;

 • Kedi ödül yoğurdu
 • Kedi ödül çubukları
 • Tavuklu, balıklı şerit kedi ödülü
 • Küp kedi ödülü
 • Tahılsız kedi ödülü
 • Kedi ödül mamaları
 • Kedi ödül tabletleri
 • Kedi ödül sıvıları

Kedi Ödülü Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Miktarı Aşmayın

Eğer kedinize ödülü vermeyi düşünüyorsanız ödül seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Öncelikle kedinize bu mamayı ek bir besin olarak verseniz dahi bu mamalar kedinizin size olan sevgisini arttıracaktır. Bu nedenle bu mamaları verirken ölçüsüne dikkat etmenizi öneririz. Mamanın dışında aynı zamanda kedi ödül tableti ve kedi ödül sıvıları gibi ödülleri verirken de ölçüye dikkat etmelisiniz.

 1. Kedinizin Durumunu Göz Önünde Bulundurun

İkinci olarak kedinize ödül maması verirken kedinizin yaşını, hastalıklarını, cinsini göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Örneğin eğer kediniz yavruysa bu durumda onun ihtiyaçlarına özel olarak üretilen yavru kedi ödül maması ürünü vermeniz gerekir. Eğer kediniz kısır ise bu durumda kısırlaştırılmış kediler için uygun ödüllere yönelmenizi öneririz.

 1. Kedinizin Sevdiği Besinleri Göz Önünde Bulundurun

Bildiğiniz üzere her kedi kendisine özgüdür. Her kedinin sevdiği tatlar ve yiyecekler birbirinden farklılık gösterir. Bu nedenle, bir arkadaşınızın kedisine verdiği ödülü sizin kediniz beğenmeyebilir. Bu durumların önüne geçmek için kedinizin severek tükettiği besinleri göz önünde bulundurun. Eğer kediniz tavuklu mama yemeyi seviyorsa ona tavuklu mamalar verin.

 1. Fiziksel Aktiviteleri Arttırın

Eğer kedi ödül maması verecekseniz bunu özellikle kedinizle fiziksel bir aktivite yaparken ya da oyun oynarken vermenizi öneririz. Böylelikle kedinizin beyin gelişimi ve motor fonksiyonları ivme kazanacaktır.

 1. Takviyesiz, Doğal Ödülleri Tercih Edin

Kedinize ödül verirken içeriğinin mutlaka olabildiğince doğal olmasına özen gösterin. Katkı madde içeren kedi ödülü kedinizin sağlığının tehlikeye atabilir. Bu noktada devreye giren ve birbirinden farklı sağlıklı ve lezzetli kedi ödüllerini sizlere ekonomik fiyatlarla sunan Pet İhtiyaç aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan alışveriş yapmanızı sağlamaktadır.

 1. Kilolu Kedilere Dikkat!

Eğer kediniz obezse bu durumda kediler için ödül maması seçimi yaparken dikkat etmenizi öneririz. Olabildiğince düşük kalorili, yağ ve karbonhidratı düşük, protein oranı yüksek olan mamaları tercih etmelisiniz. Yine kedinize ödül maması verirken normalde vermeniz gereken ölçüyü arttırmamanız gerekir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63