Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika değerlendirmelerine göre; ülke genelinde hava sıcaklıkları düşecek. Özellikle yurdun doğu bölgelerinde, Çarşamba ve Perşembe gününden itibaren kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji ayrıca bugün için kuvvetli rüzgar, pus ve sisli havaya karşı da vatandaşları uyardı.

Meteoroloji'den kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kar yağışı, kuvvetli rüzgar, sisli hava ve pus konusunda son dakika uyarıları yaptı. Meteoroloji, mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının soğuk ve yağışlı hava ile birlikte önümüzdeki günlerde yurdun doğu bölgelerinde 6-12 derece arasında düşeceğini açıkladı.

Meteoroloji bugün için ise "Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor." değerlendirmesinde bulundu.

10 İLDE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Meteoroloji'nin haftalık hava durumu raporuna göre, Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı illerde çarşamba ve perşembe günü kar bekleniyor. Çarşamba günü Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ağrı, Kars ve Ardahan'da; perşembe günü Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Kars, Artvin, Ağrı, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari'de kar yağacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yeni haftanın hava durumu tahmin raporunu açıkladı. Buna göre; çarşamba ve perşembe günü Doğu Anadolu Bölgesi'nde kar yağışı hâkim olacak.

Öte yandan; Ülke genelinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, çarşamba günü hissedilir derecede azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi bekleniyor.

Ülkenin kuzey ve iç kesimlerde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus hadisesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Kaynak:Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73