Milyonların merakla beklediği açıklama! Bayramda kısıtlama olacak mı?

Kabine, Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Kurban Bayramı öncesinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmekte olan kabinenin gündemi yoğun. Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda bayram namazında maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda yeni önlemlerin alınması bekleniyor. Kabine toplantısında, Libya ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler de masaya yatırılacak.

Milyonların merakla beklediği açıklama! Bayramda kısıtlama olacak mı?

Kabine, Bakan Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısı, saat 15.40'da başladı.


Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında, salgın ile mücadele ve Kurban Bayramına yönelik muhtemel tedbirler konu başlıkları arasında olacak. Özellikle vaka sayılarının arttığı şehirler başta olmak üzere 4 günlük tatil boyunca kalabalıktan kaçınılması, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarını öne çıkaracak uyarılar üzerinde duruluyor. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kabine üyelerine vaka sayılarıyla ilgili illerdeki son durumu içeren bir sunum yapması bekleniyor. Toplantıda, 4 günlük tatil boyunca sokağa çıkma yasağı veya şehirler ararası seyahat kısıtlaması uygulamasına yönelik herhangi bir kararın çıkması beklenmiyor. Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda bayram namazında maske, temizlik ve sosyal mesafe kurallarına uyulması konusunda yeni önlemlerin alınması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63