Son maaşını 91 bin bozuk parayla ödedi

ABD'de eşine az rastlanacak türden bir olay yaşandı. Maaşının ödenmediği iddiasıyla eski iş yerini şikayet eden adam, garajının önüne on binlerce bozuk para bırakıldığını, petrole bulanmış paraların içinden bir de küfürlü not çıktığını görünce deliye döndü.

Son maaşını 91 bin bozuk parayla ödedi

ABD'de yapılan şikayete göre, Peachtree City'dek oto galeri sahibi Miles Walker, Mart 2021'de çalışanın 'toksik çalışma ortamı' nedeniyle işten ayrılmasının ardından eski yönetici Andreas Flaten'ın garaj yoluna on binlerce bozuk para attı.

Çalışma Bakanlığı'nın açtığı davada ayrıca, otomobil mağazası sahibinin, çalışanların fazla mesai ödemesini 'kasten' reddettiği, bunun yerine 'haftada çalışılan saat sayısına bakılmaksızın sabit bir haftalık ücret oranı' tercih edildiği iddia edildi.

27 yaşındaki Flaten, Ocak 2021'de 918 dolarlık son maaş çekini de alamayınca, ABD Çalışma Bakanlığı'nı aradı. Çalışma Bakanlığı, eski çalışanının eksik maaş çekiyle ilgili olarak Walker ile temasa geçtiğinde, işyeri sahibi, Flaten'a ödeme yapmayacağını söyledi.

Walker, Flaten'ın hükümete şikayette bulunduğunu öğrenmesinden saatler sonra, fikrini değiştirdi ancak teşkilata Flaten'e para ödeyerek ne kadar 'iğrenç' olduğunu göstereceğini söyledi.

Davaya göre Walker, "Bu adamın ne kadar iğrenç bir insan olduğunu fark etmesini nasıl sağlarsınız. Bir sürü bozuk param var, onları kullanacağım" dedi.

'DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YAPTILAR' 

Walker bozuk paraları bıraktıktan sonra, Flaten ve kız arkadaşı paraların petrolle kaplı olduklarını iddia etti, Walker ise bu iddiaları yalanladı ve "A OK Walker tarafından istihdam edilen hiç kimse paralara yağ sürmedi. Bizce, eski çalışan ve kız arkadaşı daha çok dikkat çekmek için bunu yaptı" diye yazdı.

Ayrıca, tomarın içinde 91 binden fazla madeni para olduğunu, böylece eski çalışanın 'istediği her kuruş'u aldığını açıkladı. Söz konusu maaş bordrosu, ön yüzünde açık bir şekilde küfür yazılı bir zarfın içine yerleştirildi.

Walker, kuruşları bırakmadan önce Flaten ile evinde konuştuğunu ve hoşnutsuz işçinin tuhaf ödemeyi kabul ettiğini söyledi. Flaten, bozuk para yığınını 'çocukça bir şey' olarak nitelendirdi ve para kazanmak için birçok geceyi madeni paraları ayıklayarak geçirdiğini iddia etti

Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67