Üstü çıplak bağladılar! Alınlarına ve göğüslerine yazılanlar şoka uğrattı

Birkaç kişinin, yüzleri süper kötü adam Joker gibi boyanarak elektrik direklerine bağlanmış halde bulunması ülkeyi hayrete düşürdü. Suçlarını kabul eden saldırganlar polise yalvarırken, göğüslerine ve yüzlerine de bazı ifadeler yazılması olayın gizemini büyüttü.

Üstü çıplak bağladılar! Alınlarına ve göğüslerine yazılanlar şoka uğrattı

Meksika'nın Río Bravo şehrinde hafta sonu bir yayanın çantasını çaldığı için yakalanan bir erkek ve bir kadın, ünlü çizgi roman kötü adamı Joker gibi boyanarak direğe bağlanmış halde bulundu.

Birkaç soyguncunun, yüzleri süper kötü adam Joker gibi boyanarak elektrik direklerine bağlanmış bulunması, 'Batman Meksika sokaklarında devriye geziyor' yorumlarına neden oldu. Bu da birçok kişiyi gizemli 'Batman'in kim olabileceği konusunda merak içinde bıraktı.

Şüpheliler, Teksas'ın karşısındaki sınır kentinde bir sokak kavşağındaki direkte birbirlerine arkaları dönük şekilde koli bandıyla bağlandı. Üstü çıplak bırakılan ve pantolonu parçalanan erkek zanlının göğsüne 'soy rata' (ben hırsızım), alnına da 'porrata' (hırsız olduğum için) ifadeleri yazıldı.

Şüpheliler, Teksas'ın karşısındaki sınır kentinde bir sokak kavşağındaki direkte birbirlerine arkaları dönük şekilde koli bandıyla bağlandı. Üstü çıplak bırakılan ve pantolonu parçalanan erkek zanlının göğsüne 'soy rata' (ben hırsızım), alnına da 'porrata' (hırsız olduğum için) ifadeleri yazıldı.

Kendisini bir polis videosunda Luz Magaly olarak tanımlayan kadın şüphelinin alnında da benzer bir yüz boyası ve 'por rata' yazılıydı. Luz Magaly kendini kurtarmayı başardı ve yerel polis onları yakalamadan önce kaçmak için suç ortağına yardım etti.

'AKLIM YERİNDE DEĞİLDİ, LÜTFEN AFFEDİN' 

Adam, sosyal medyaya sızdırılan polise itiraf videosunda, "Kadının peşinden gittim. Çantasını aldım. Kolaydı. Çantayı alıp kaçtım. Şu anda iş yok, para yok. Bunu yapmak benim için kolaydı" dedi ve şu sözlerle af diledi: "Kadından af diliyorum. Aklım başımda değildi. Uyuşturucu etkisi altındaydım. Çok üzgünüm. Lütfen beni affedin."

Hafta sonu gerçekleşen ayrı bir olayda, Tamaulipas eyaletinde bulunan Río Bravo'da bir toplu taşıma aracında müşterileri soymaya çalışırken yakalanan dört genç erkeğin yüzleri de Joker gibi boyanmıştı.

Elleri koli bandıyla bağlı olan zanlılar, ana caddede üstsüz olarak yürümek zorunda kaldı. DailyMail.com yorum için Tamaulipas Eyalet Başsavcılığına ulaşmaya çalıştı ancak yanıt alamadı

PUSU, SALDIRI, BOMBA... 

Kadın kartel üyeleri, aracıyla işe giden Mexico City'deki bir banka yöneticisinin önünü bir minibüsle kestiler. Başına silah dayanan kadın yöneticinin beline sahte bomba düzeneği bağlandı.

İsmi Karina olan kadın bankacıya bir cep telefonu veren kartel üyeleri, ofisine vardığında video konferans yöntemiyle kendilerini aramasını istediler.

460 bin doları alarak buluşma noktasına getirmesi istenen bankacı, belinde sahte bomba düzeneğiyle birlikte parayı teslim etti. Bomba düzeneğini çıkarıp bir kanala atan kartel üyeleri, daha sonra 460 bin dolarla kayıplara karıştı.

Jalisco eyaletine bağlı Cedros kentindeki Colima kasabasında ise terk edilmiş bir minibüsün içerisinde yedi polisin cesedi bulundu. Cesetler siyah poşetlerin içine konulmuştu.

Eyalette bir hafta öncesinde 10 polis karteller tarafından kaçırılmıştı. Minibüsün bulunduğu nokta ise, birkaç gün önce iki sivilin kaçırıldığı yerdi.

Kartel üyeleri üç polisin ise silahsız bir şekilde serbest kalmasına izin verdi. Yerel medya, polislerin bir grup madenci işinsanına koruma sağlarken kaçırıldığını bildiriyor.

Pazar günü Guadalupe eyaletine bağlı Zacatecas kentinde öğleden sonra saatleri. El ele tutuşan bir kadın ve bir erkek, sıradan bir çift gibi kırmızı ışığı geçiyor.

Ancak ikili caddenin ortasına ulaştığında birden çantalarından silahlarını çıkarıyor, kırmızı ışıkta bekleyen polis aracına güpegündüz arka arkaya ateş açmaya başlıyor.

En az 20 silah sesinin duyulduğu saldırının ardından kadın ve erkek olay yerinden yaya olarak kaçarken, araçlarından inen kadın polislerden birinin telsizden yardım istediği görülüyor.

Devriye gezen iki kadın polis şans eseri saldırıyı ölmeden atlatıyor. Güvenlik kameraları, saldırganların yanı sıra bir başka kadın ve erkeğin de güzellik merkezi olan bir dükkanın köşesinde beklediğini gösteriyor.

Tamaulipas eyaletine bağlı Nuevo Laredo'da ise genç bir iş kadını kartel tarafından kaçırıldı ve iki gün sonra bir minibüsün içerisinde başından vurulmuş halde bulundu.

Meksika medyası, hemen hastane yakınına terk edilen minibüsteki kadının isminin Janeth 'N' olduğunu, kocasının Northeast Cartel için para akladığını aktarıyor.

Playa del Carmen'de ise bir kadın 17 yaşında hamile kalan kızını vahşice öldürüp karnındaki bebeği dışarı çıkardı. Juanita isimli kadın, kucağında bebekle hastaneye gidip bebeğin kendisinden olduğunu söyledi.

Kaynak:Milliyet

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73