Yeastar İP Santral

Yeastar İP Santral

Yeastar ip santral internet protokolü kapsamında sesli iletişimi sağlayabilen telefon anlamına gelen sistemdir. İP santral sisteminde mevcut donanımların cihazı olarak ve saf bir yazılım çözümü şeklinde kullanıldığı bilinmektedir. Bu ürünler bir yazılı telefonu olduğu için IP yazılım telefonu olarak düşünülmektedir. Bilgisayara yüklenmiş ses verisini değiştirme veya internet bağlantısını kullanan program olarak düşünülmektedir. Bu tür sistemler bilgisayar, mikrofon ve kulaklık kullanımları da gerektirmektedir. Voip cihazlar genel bakımdan herhangi bir internet bağlantısı dâhilinde çalıştırılabilen cihazlardır. Bu sayede IP telefonlarında kullanılabilirlik yanı bulunmaktadır. Birçok alanda kullanılan bu telefon sistemi dünya çapında önemli bir iletişim aracı olarak bilinmektedir. Çağrı merkezleri açısından değerlendirilen bu sistem dünya genelinde kullanılan ve kullanılması tercih edilen bir sistemdir. Ayrıca birçok kurumsal alanda da iletişim kalitesini hızlandıran ve verimli hale getiren bir aracı olarak düşünülmektedir.

Yeastar ip santral sistemi ile geleneksel anlamda kullanılmakta olan telefonların uygun adaptör yardımı ile Voip telefonuna dönüştürebilmek mümkündür. Kullanıcılar arası konvansiyonel dijital ve analog telefon bağlantısı kapsamında diğer katılımcılarında Ip telefon kullanması ile birlikte iletişim sağlanması mümkün olmaktadır. Ayrıca gelen seslerin veri ağına geçiş yapabilmesi veya tersini gerçekleştirebilmesini mümkün kılan ilgili ağ geçidi sistemi de bulunmaktadır. Profesyonel bir telefon sistemi olması beraberinde sistemin işleyebilmesi açısından tek gerekli olan şey mevcutta bir ağ geçidinin bulunmasıdır. Ağ bağlantısını veya altyapı sistemi maliyetlerinin de bu esnada düşürmek mümkündür. Bu yüzden kullanıcı kitle açısından önemli bir rahatlık sunan cihazlardır.

Yeastar İP Santral Özellikleri

Yeastar ip santral özellikleri bakımından çağrı merkezi sisteminin aranılan ürün ihtiyacının giderilmesine yönelik cihazların öne çıktığı alandır. Genel bakımdan birçok kurumsal yerin çağrı merkezi sisteminde önemli bir telefon sistemi olarak bilinen ürünlerin sağladığı birçok avantaj bulunmaktadır. Genel bakımdan yealink ip santral telefon sistemlerinin özellikleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Orta ve büyük ölçekli işletmeler için yüksek verim sağlaması
 • Sunucu ile alınabilmesi
 • Sanallaştırma sistemleri üzerine kurulum yapılabilmesi
 • Profesyonel IP santral yazılım olması
 • Anlık çağrı özelliği bulunması (ürün modeline göre)
 • Video konferans kapsamında kurumsal iletişimi sağlaması

Yeastar ip santral özellikleri bakımından hastaneler, bankalar, telefon hat sistemleri yönünden çağrı merkezlerinde ihtiyaç duyulan önemli ürünlerdir. Mevcut santral sistemi ile aynı anda birçok çağrı cevaplanabilmektedir. Aynı zamanda mevcut işletmenin tüm müşterilerine eşit oranda cevap verebilmesi gibi verimler sağlayabilmektedir. Birçok işletme açısından son derece gerekli olan bu sistemler aynı zamanda önemli çözüm kaynağıdır. Ürün modeline göre değişen özellikler hangi sistemde kullanılacağıyla da ilgilidir. Masaüstü telefon şeklinde de görüntülenen yealink ürünleri santral kapsamında önemli işleve sahiptir. Sağladığı verim kapsamında anlık çağrı potansiyeli 200’e kadar ulaşabilmektedir. Bu rakam bir işletme için yeterli sayılacak bir çağrı sisteminde kullanılabilir. Bu yüzden orta ve büyük ölçekli işletmeler açısından son derece uygun ürün seçeneğidir.

Yeastar İP Santral Kullanım Alanları

Yeastar ip santral kullanım alanları kapsamında önemli derece de işletmelerin profesyonel çalışma dengesini sağlayabilmektedir. Çağrı merkezleri başta olmak üzere birçok işletme ve kurumsal alanda kullanılan cihazlardır. Özellikle acil durumlarda büyük önem taşıyan santral sistemi bir hastanın hayatını kurtarma kapsamında önemli rolde oynayabilmektedir. Çünkü sadece çağrı merkezi olarak düşünülmeyen bu ürünler hastanelerde, bankalarda ve birçok işletmede kullanılması gereken ürünler olup hayata yönelik hızlılığı da sağlamaktadır. Kullanım alanları ise şu şekilde belirtilmektedir.

 • Büyük ölçekli işletmeler
 • Kamu kurumları
 • Bankalar
 • Hastaneler
 • Oteller

Yealink ip santral kullanım alanları kapsamında tek bir telefon hattını her yerden insanın araması ve her telefona cevap verilmesini sağlayan sistemin düzeneği ancak ip sistem yazılımı ile sağlanmaktadır. Aynı şekilde şehir hastanesine ulaşma anlamında aciliyet içeren durum için santral sisteminin verisine gelen çağrılar peş peşe cevaplanabilmektedir. Örnek vermek açısından banka işlemlerinizi telefonlarınızla aradığınız çağrı merkezlerini aklınıza getirmeniz yeterlidir.

Yeastar İP Santral Modelleri

Yeastar ip santral modelleri kapsamında voip sistemi öne çıkmış olup ip yazılım tekniği de önemli bir konudur. Genel olarak öne çıkan önemli kuruluşlar haricinde birçok özel işletmeninde kullandığı bu sistem tek bir ağ bağlantısı sayesinde kolayca kullanılabilmektedir. Sistem dâhilinde normal telefonların bile adaptör ile ip telefona dönüştürülmesi mümkün olup uygulanacak işletmeye yönelik modelin tercih edilmesi gerekir. Yealink ip telefon ve yeastar santral modelleri ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 • Yealink T58A Android IP Telefon PoE Destekli Adaptörsüz
 • Yealink T42S IP Telefon PoE Destekli – Adaptörsüz
 • Yealink T42U IP Telefon PoE Destekli – Adaptörsüz
 • Yeastar K2 Lite 1000 IP Santral Yazılımı
 • Yeastar K2 Lite 2000 IP Santral Yazılımı
 • Yeastar S412 Hibrit IP Santral

Yukarıda sıralanan ürünler yealink ip santral ürün modelleri olup sağladığı ses veri sisteminde profesyonel verim sağlayan ürünler kapsamında belirtilmektedir. Voip telefon sistemi bakımından gerekli olan bu ürünlerin orta ve büyük ölçekli işletmeler kapsamında önemli verim performansı sunduğu bilinmektedir. bu yüzden işletmelerin çağrı merkezinde kullanılan sistemler olup telefon trafiğini stabil bir düzende ilerleten sistemleri ve yazılımları olarak kabul edilmektedir.

Yeastar İp Santral Fiyatları

Yeastar ip santral fiyatları bakımından marka ve model bazında değişim gösteren fiyat tablosuna sahiptir. Ürünlerin hangi işletmede hangi model tercih edileceğine göre değişkenlik gösterdiği bilinmektedir. Alınacak sistem yazılım veya adaptörsüz telefon olması halinde fiyat değişecektir. Aynı şekilde gerekli olan ihtiyacı karşılamak adına ürün seçeneğini tercih ederken ne derece performans beklediğinizi de göz ardı etmemeniz gerekir. Her üründe değişen fiyat tabloları bu sebeple belirtilen ürün kısmına yönelik te değişmektedir. Android destekli bir ip telefon ile yazılım sistemi arasında büyük fiyat farkları vardır. Bu yüzden işletmeniz için çağrı sistemi ihtiyacına yönelik mutlaka beklentinizi ve performansına göre ürünle ilgili bilgi almalı sonrasında fiyat kısmına bakmalısınız.

Yeastar İp Santral Performans

Yeastar ip santral performans kapsamında seçtiğiniz ürünün kalitesine ve sistemine göre verim alırsınız. Bununla birlikte hangi türde bir işletmede kullanılacağı önemlidir. Ses veri sistemi yönünden sadece telefon mu yoksa yazılım ürünüyle birlikte kurulacak bir sistem mi düşündüğünüze bağlı olarak seçtiğiniz ürün performansı da eşit oranlı verim sunacaktır. Performansları bakımından sanallaştırma sistemleri üzerine kurulum yapılabilmesi ve sunucu ile alınabilmesi yüksek verim alınabilmesini sağlamaktadır. Ayrıca video konferans ihtiyacı duyulduğunda da gerekli verimi sağlayabilen ürünlerdir. Kurumsal iletişimin tamamına cevap sunan ürünlerin yüksek performansa sahip olduğu bilinmektedir.

Yeastar ip santral performans kapsamında yazılım ürünleri ise büyük ölçekli şirketler, kamu kuruluşları, oteller, hastaneler ve bankalar gibi alanlarda büyük verim sağlayabilen cihazlardır. Çağrı kapasiteleri geniştir. Örneğin orta ölçekli bir işletme düşündüğünüzde anlık 200 çağrı kapasitesi sunan bir ip telefon yeterli gelen telefon sistemini fazlasıyla sunabilmektedir. Küçük işletmeler için tasarlanmış olan Hibrit yazılım sistemi ise hem analog hem de ip bağlantı noktalarına sahip olduğu için yüksek verim alınabilen ürün olarak bilinmektedir. Düşük maliyet beraberinde görüşme ve ses kaydı da yapabilen cihazdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67