Göksun HEM Göksun'u fotoğraflarla tanıtacak!

Kuruma atandığı günden bu güne Göksun Halk Eğitimine büyük hız kazandıran, farklı ve üretici kurslarla ilgi uyandıran, Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal Akoğlu bu kez de kurumunda güzel İlçe Göksun’un doğal güzelliklerini yansıtacak “ Fotoğrafçılık” kursu ile yeni fotoğraf sanatçılarının yetişmesine ve İlçenin tanıtımında da aktif rol oynayacak.

Göksun HEM Göksun'u fotoğraflarla tanıtacak!

Fotoğraf Sanatçısı Mustafa Yorulmaz tarafından 17/10/2020 tarihinde başlayan kursa 38 kişi katılıyor kursta teorik bilgilerin yanı sıra alanda uygulamalı çalışmalara yer veriliyor, ilgi gören kurs 19/12/2020 tarihinde tamamlanacak ve kurs sonunda bazı etkinliklerde gerçekleştirilecek.

Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Covid – 19 önlemleri çerçevesinde açılan Fotoğraf Çekimi kursu ile ilgili Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bilal AKOĞLU şunları ifade etti.

“Hayat Boyu Öğrenme kurumları olarak 08 Haziran 2020 tarihinden itibaren bugüne kurslarımızı Covid-19 önlemleri çerçevesince açıyorduk biliyorsunuz. 2020-2021 eğitim öğretim yılı içinde ilçemizde şu ana kadar hiç açılmamış kursları açma gayreti içerisindeyiz. Pandemi sürecinin insanları ne kadar etkilediğini yakinen biliyor ve izliyoruz. Bizde Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak insanların psiko sosyal yönlerini dinamik tutmak istedik. Ve ayrıca biliyorsunuz Göksun ilçemiz gerçekten çok güzel bir ilçe. Bu kursumuzla da ilçemizi kursiyerlerimize daha yakın tanıtarak hem pandemi sürecinin olumsuz havasını ötelemek hem de artık günümüzde özellikle sosyal medya hesaplarında ve birçok yerde kullanılan fotoğrafların en güzel çekimi noktasında kursiyerlerimizi bilgilendirelim dedik. Bu düşünceler içerisinde güzel bir kursun başlangıcına ev sahipliği yaptık.

Kursumuzun teorik bilgilerini yaptıktan sonra uygulama kısmında ilçemizin güzelliklerini fotoğraflayacağız. Kursumuzun sonunda ilçemiz adına da çok önemli gördüğüm bir sergi açılışı da yapacağı İnşaallah. Hatta bir de yarışma düzenleyeceğiz. Fotoğraf çekimi kursumuzun en güzel üç eserini,  eğitmenimiz  Mustafa Yorulmaz’ın, Fotoğraf Sanatçıları  Oğuz Karakoç  ve Halil İbrahim Yağmur’un Olduğu Değerli Komisyon Üyeleri İle Seçeceğiz Ve Ödüllendireceğiz.

Ben buradan özellikle kursumuzun eğitmeni Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler biriminde görevli Mustafa Yorulmaz beye çok teşekkür ediyorum. Mustafa Bey her hafta sonu il merkezimizden geliyor. Bu bizim için çok anlamlı. Yine il merkezinden ilçemize kursiyer olarak gelen çok değerli meslektaşlarıma, kursiyerlerime çok teşekkür ediyorum. İnşallah Göksun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 2020-2021 eğitim öğretim yılını çok güzel kurslarımızla tamamlarız.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner73