2. Kafkas Kültür Festivali renkli geçti

2. Kafkas Kültür Festivali renkli geçti

Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesine bağlı Kargabük Köyü’nde bu yıl ikincisi gerçekleşen “Kafkas Kültür Festivali” ve sosyal tesis açılışı renkli görüntülere sahne oldu. Birçok ilden ve çevre köylerden Çerkez toplumunu bir araya getiren festival, Kafkas danslarının birbirinden güzel gösterileriyle devam etti.

Festivalde gösteri yapan Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları Ekibi, Reyhanlı minikler Kafkas Ekibi, Anzurey Tiyatro Ekibi ve müzik ekipleri ile seyircilere unutulmaz anlar yaşattılar.

Afşin Kafkas Derneği Başkanı Adnan Özdemir sosyal tesis ve festivali değerlendirdi. Özdemir konuşmasında; “Sosyal tesissimizin açılışını ve festivalimizi bu yıl birlikte yaptık. Tesisimiz inşaatı halen sürüyor. Bu alanımızda sanat, spor ve kültür iç içe olacak ve bu bölgemiz için bir ilk. Ayrıca piknik alanımız ile de şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlerin vazgeçilmez adresi olacağına eminiz” diye konuştu.

Festivale; Ak Parti Kahramanmaraş milletvekili Fatih Arıkan, MHP Kahramanmaraş milletvekili Mehmet Akif Paksoy, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Afşin Kaymakamı Yusuf Gökan Yolcu, Afşin Belediye Başkanı İrfan Gedikbaşı, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Hurç, Afşin Meslek Yüksekokul Müdürü Hatip Tok, Çoğulhan Belediye Başkanı Adem Yıldız, Esence Belediye Başkanı Recep Özkan, Ak Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Atıf Şirikçi, MHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Özkan, Kafkas Kültür Dernekleri Genel Başkan Yardımcısı Rahmi Aksu, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Habib Karakurt, Göksun Kafkas Kültür Derneği Başkanı Bedri Tokuç, Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği eski Başkanı Nedim Canbolat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

50 bin m2’lik sosyal tesis

Bu yıl yapımına başlanan ve 50 bin metrekare alana yayılan sosyal tesiste, piknik alanı, yüzme havuzu, basketbol sahası, futbol sahası, voleybol sahası, gösteri alanı, masa tenisi ve birçok etkinliği kapsayacak sosyal tesisin 2-3 yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.

Yazıköyü, Aşağı Kargabükü, Yukarı Kargabükü, Deveboynu ve Soğucak halkının büyük katkılarıyla yaptırılan sosyal tesise, Kahramanmaraş Belediyesi, Afşin Belediyesi, Göksun Belediyesi, Çoğulhan Belediyesi, Tanır Belediyesi, Esence Belediyesi ve birçok hayırsever desteklerini sürdürüyor. (Kaynak: Emrullah Canbolat / Okyanus - www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2008, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66