2 üniversite mezunu köy muhtar adayı!

2 üniversite mezunu köy muhtar adayı!

Kahramanmaraş kent merkezinde yaklaşık 13 yıldır Vakit Gazetesi temsilciliğini yürüten iki üniversite mezunu Mustafa Özdemir, merkeze bağlı Topçalı Köyü’ne muhtar adayı oldu.

Doğup büyüdüğü köyünden gelen ısrarlı ve yoğun talepleri kıramayan ve gazete temsilciliğini de bırakarak muhtar adayı olan Ziraat Mühendisi Özdemir, şu günlerde harıl harıl seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Yaklaşık 250 haneli ve 850 nüfuslu Topçalı köyünün seçmen sayısının ise 540 olduğunu belirten muhtar adayı Mustafa Özdemir, adaylığı ve çalışmaları hakkında şunları söyledi:

“Topçalı köyü Kahramanmaraş merkeze bağlı olmasına rağmen bugüne kadar pek bir hizmetten yararlanamamış. 22 yıllık su projesi olmasına rağmen halen suları akmıyor. Köyümüzün yolları stablize olup, her gün bir araba çamurun içerisinde kalıyor ve traktörle çekilerek çıkartılabiliyor. Köyümüzün okulu var ama öğretmeni yok, sağlık evi var ebesi yok. Orman köyü olmasına rağmen, ormandan fazla faydalanamıyor. Tüm bu olumsuzlukların yanında köyümüzün merası da yok. Hâlbuki köyümüzün geçim kaynağı çiftçilik ve besicilik üzerinedir. Köylülerimden gelen yoğun istek ve baskılar üzerine ve bu kadar sıkıntılara çözüm bulabilme amacı ile muhtar adayı oldum. Eğer muhtar seçilirsem; yukarda bahsettiğim sıkıntıların çözümleri için gayret göstereceğim. Yani; Kahramanmaraş kent merkezine 60 km. uzaklıkta olmasına rağmen sorunlarla boğuşan Topçalı köyünü hak ettiği konuma getireceğim.”

MUSTAFA ÖZDEMİR KİMDİR?

1972 yılında Kahramanmaraş merkeze bağlı Topçalı köyünde dünyaya gelen Mustafa Özdemir, ilkokulu köyünde bitirdikten sonra orta ve lise eğitimini ise kent merkezinde tamamladı. Malatya İnönü Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Endüstriyel Elektronik Bölümü’nden 1994’de mezun olan Mustafa Özdemir, daha sonra Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünü de 2000 yılında bitirerek Ziraat Mühendisi unvanını aldı. 1994-96 yılları arasında Kahramanmaraş Furkan Radyo’nun kurucuları arasında yer alarak sahipliğini yapan Mustafa Özdemir, aynı zamanda ulusal Vakit Gazetesi’nin de yaklaşık 13 yıl temsilciliğini yürüttü. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2009, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER