7 üniversitelinin ailesi yıkıldı!

7 üniversitelinin ailesi yıkıldı!

Ankara'da yaşanan doğalgaz faciasının ardından ev sahibi Özgür Turan Attila ve arkadaşları Büşra Bek, Elif Koyuncuoğlu, Oğuzhan Tozburun, Tarık Şükrü Yılmaz, Ceren Okkalı ve Can Dokumacı hayatlarını kaybetti.

Kombi bacasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlendikleri anlaşılan gençlerin sevenleri ise acıya boğuldu. Okudukları Bilken Üniversitesi'de bir açıklama ile 7 gencin yakınlarına, arkadaşları ve üniversite camiasına başsağlığı diledi.

Ankara Bilkent Üniversitesi'nde okuyan oğullarının zehirlenerek öldüğünü duyan Akhisar'daki Yılmaz ailesinin ocağına yeni yılın ilk gününde ateş düştü.

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojileri Bölümü hazırlık sınıfında okuyan ve zehirlenerek ölen 7 öğrenciden biri olan Tarık Şükrü Yılmaz'ın (21), Akhisar'da Ece Zeytinleri firmasının ortaklarından Dursun Yılmaz'ın oğlu olduğu ortaya çıktı. Hürriyet Mahallesi'nde ikamet eden Yılmaz ailesinin evine yeni yılın ilk günü ateş düştü.

Oğullarını kaybeden aileyi yakınları teselli etmeye çalıştı. Zehirlenerek ölen Tarık Şükrü Yılmaz'ın cenazesini almak için babası Dursun Yılmaz, annesi Sema Nur Yılmaz, kardeşleri Şevval Yılmaz (12) ve Tilbe Yılmaz (16) karayolu ile Ankara'ya gitti. Ankara Haymanalı olan ailenin çocuklarını da buraya defnedeceği öğrenildi.

Ankara'nın Çankaya Birlik Mahallesi'ndeki 7 öğrencinin kombiden sızan atık gazdan zehirlenerek hayatını kaybettiği olayda yaşamını yitiren öğrencilerden birinin, Manisalı Büyük Saruhan Oteli'nin 20 yıldır müdürlüğünü üstlenen Ahmet Özdokumacı'nın oğlu Erol Can Özdokumacı olduğu açıklandı.

Manisa Büyük Saruhan Oteli Müdürü Ahmet Özdokumacı ile eşi Zeliha Özdokumacı'nın tek çocukları olan Erol Can Özdokumacı Bilkent Üniversitesi'nde hazırlık sınıfında öğrenim görüyordu. Olayda hayatını kaybeden 19 yaşındaki Erol Can Özdokumacı'nın babasının da yüksek tansiyon sonucu geçirdiği kısmi felç nedeniyle Ege Üniversitesi'nde aylarca tedavi gördüğü, olay sırasında da Ankara GATA'da tedavi gördüğü ifade edildi. Anne Zeliha Özdokumacı'nın da olay sırasında eşiyle birlikte hastanede olduğu öğrenildi.

Erol Can Özdokumacı, Çanyaka İlçesi'nde bir yurtta kaldığı belirtildi. 19yaşındaki gencin, babasını hastanede ziyaret ettikten sonra yılbaşı gecesiniarkadaşları ile birlikte geçirmek için hastaneden ayrıldığı ifade edildi.

Ankara'da, yedi öğrencinin hayatını kaybetmesinin ardından acı haberi alan İzmirli Murat Atilla ve eşi Okşan Atilla, Ankara'ya gitti.

Ankara'da, Bilkent Üniversitesi'nde eğitim gören ve zehirlenerek hayatını kaybeden 7 öğrenciden biri olan Özgür Turhan Atilla'nın ailesi acı haberle yıkıldı. İzmir'de yerel bir gazetede çalışan baba Murat Atilla ve Ankara'da emlakçılık yapan eşi Okşan Atilla, tek çocukları Özgür Atilla'nın ölüm haberini alınca büyük bir acı yaşadılar. Geçen yıl Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nden mezun olan Özgür Turhan Atilla'nın bu yıl Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenime başladığı öğrenildi.

Tek çocukları olan Özgür Atilla'nın ölümü ile büyük bir üzüntü yaşayan baba Murat Atilla ve Okşan Atilla, MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu ile birlikte Ankara'ya gitti. Atilla ailesini taşıyan uçak saat 14.55'te İzmir'den Ankara'ya hareket etti.


Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2009, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63