ABD dönüşü önemli açıklamalar..

ABD dönüşü önemli açıklamalar..

Başbakan 2014'te 3 seçim, yeni anayasa ve Kılıçdaroğlu'nun kıyaslaması ile ilgili konuştu.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri dönüşünde iç siyasete yönelik önemli mesajlar verdi.


Gelecek yıl, anayasa referandumu dahil 3 seçimin yapılabileceğine ilişkin sözlerinin hatırlatılması üzerine Başbakan,  "Önümüzdeki yıl içerisinde parlamentoda böyle bir şey kabul edilirse olabilir" dedi.


Yeni anayasa çalışmalarına da değinen Başbakan Erdoğan, "Eğer muhalefet partileri kendilerini kilitlemezse biz tasarıyı parlamentoya sunabiliriz. Referandum yolu açılırsa ben milletimizinden 'evet' oyu alacağımızı düşünüyorum" şeklinde konuştu.


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun kendisi Esed'le kıyaslamasına da sert çıkan Başbakan Erdoğan, "Ben Kılıçdaroğlu'na cevap vermem. Kılıçdaroğlu'na cevabını ben yargı yoluyla vereceğim. Türkiye Cumhuriyetinin başbakanlığını yürüten bir insana, bu ülkenin siyaseti içinde yer alan ya da yer almayan kimse katil sıfatını yakıştıramaz. Bu ülkede kimin katil olduğunu kimin katillerle işbirliği içinde olduğunu yargı ortaya çıkaracaktır" dedi.


TRTHABER


Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2013, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63