Afşin'de o muhtara isyan bayrağı açıldı!

Kahramanmaraş’ın Afşin İlçesine bağlı Örenli Mahallesinde oturan vatandaşlar, yoğun kar yağışı yaşandığı günlerde evlerinin önünde 1 metreye yakın karın olduğunu ve mahalle muhtarının evinin hatta ahırının önündeki karın temizlendiğini sürerek İYİ Parti Afşin İlçe Başkanlığına gelerek konunun çözülmesin istedi.

Afşin'de o muhtara isyan bayrağı açıldı!

Bir araç ile yaklaşık 1 saatlik uğraşın ardından 45 KM yolu gelen mahalle sakinleri İYİ Parti Afşin Belediye Başkan Adayı Adem Yıldız’a konuyu anlattı. Durumlarına isyan eden mahalle sakinleri muhtarının evinin, ahırının önüne kadar açıldığı öne sürerek, her sene kışın evlerinin önünde biriken kar yığınları nedeniyle dışarıya çıkamadıklarını belirtti. Muhtarın ise keyfi uygulama yaptığını belirten mahalle sakinleri kimin evinin önünü isterse onun kar birikintisinin temizlendiğini iddia etti.

HAYALİ SEÇMEN

Öte yandan 25 hanede yaklaşık 107 seçmenin olduğunu belirten Mahalle sakini İsmail Altun şöyle konuştu: “Mahallenin yolunu devlet kar yağdığı zaman açıyor. Bazı arkadaşların araçları var. Ama yolu temizlemeye gelen operatör, muhtarın kapısını açıyor, ama mahalle sakinlerinin evinin kapasının önünü açmıyor. Yetkilileri söyledik. Gelen operatöre de söylüyoruz ama evimizin önü açılmıyor. Gelseniz sizde görürsünüz, evimin önü ile ana yol önü 1 metre. Gelen operatör, ben muhtarı bilirim diyor. Senin yolunu açamam. Muhtarın ahırının önüne kadar açılıyor ama. Her yıl kar yağdığı zaman bizim evimizin önü açılmıyor. Bizi insandan saymıyorlar, sadece muhtar kimi isterse onun yolu açılmıyor. Bizim mahallemizde şu anda 25 hane oturuyor. 107 tane seçmen var. Bunlar hakkında da iddialar var. Muhtar kendi akrabalarının hepsini yazmış, şahıslar burada değil. İngiltere, İstanbul ve Mersin’de. Muhtar hepsini yazmış. Nüfusa gidiyoruz, bizim muhatabımız muhtar diyorlar ve gaile almıyorlar. Örenli Mahallesi, Afşin şehir merkezine 45 km uzaklıkta”

DIŞARIYA ÇIKAMIYORUZ

Bir başka mahalle sakini Neslihan Mertek ise şöyle konuştu: “Benim arabam, traktörüm ve iki tane öğrencim var. Belimize kadar karın içerisindeyiz, bir yere gidemiyoruz. Benim 90 yaşında Kaynanam var, şeker, guatr hastası. 1 haftadır yatağın içerisinde. Ben kızak ile mi hasta mı Afşin ilçe merkezine getireyim. Benim ki de ana cadde ama benim evimin önü açılmıyor. Gelen yetkililere söylüyoruz, bizim de evimizin önünü açın diye. Ama bizim muhatabımız muhtar deyip çekip gidiyorlar. Üstelik arabalarımızın önüne kepçe ile kar yığılıyor. 5 dönem muhtarlık yaptı. Herşeyi bize yapıyor. Küfür ediyor, saygısızlık yapıyor, bizim eşlerimiz tarlaya gittiği zaman biz kadınlar olarak dışarıya çıkmıyoruz. Her türlü sıkıntımız var. Şu an gidelim benim evimin iki tane kilidim var. Adam bize baskı yapıyor. Çocuklarımız olmadan, kocamız olmadan biz bir yere çıkamıyoruz”

Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63