Afşin’deki asansörlere TSE standardı geliyor

Afşin’deki asansörlere TSE standardı geliyor

Kahramanmaraş’ın Afşin Belediyesi ile TSE Gaziantep Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. İlçedeki asansörlere artık TSE standardı getirilecek.


Afşin Belediyesi ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında asansörlerin bakım, işletmesi ve iş güvenliğini arttırmak amacıyla protokol imzalandı. Afşin Belediyesinde düzenlenen imza törenine, Belediye Başkan Yardımcısı Abbas Burak Binboğa ve Türk Standartları Enstitüsü Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Levent Çalışır katıldı.
Afşin Belediye Başkan Yardımcısı Abbas Burak Binboğa, ilçede asansör konusunun yıllardır gündemlerinde olduğunu belirterek, "Bu konuda en güvenilir kurum olan Türk Standartları Enstitüsü Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü ve Afşin Belediyemiz arasında protokol imzaladık. Asansörlerin denetimleri Gaziantep TSE Bölgem Müdürlüğünü Koordinatörlüğü tarafından yapılacak. Vatandaşlarımız artık daha güvenli asansörlere bineceğinden dolayı vicdanımız rahat olacak" dedi.
TSE Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörlüğü olarak bölgede asansörlerin periyodik muayene ve kontrollerinin yapıldığını belirten TSE Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Levent Çalışır ise, “Şimdiye kadar 10 belediyemizle asansörlerin bakım ve işletme yönünden güvenliğini sağlamak amacıyla protokol imzaladık. Bugün itibariyle Afşin Belediyemizle protokolümüzü imzaladık. İnşallah bundan sonra ilçemizdeki asansörlerin periyodik muayeneleri Gaziantep merkezli Güneydoğu asansör proje koordinatörlüğü olarak biz bakacağız” diye konuştu.
İmzaladıkları protokolle asansör kaynaklı yaşanan kazaların önüne geçmeyi hedeflediklerini kaydeden Çalışır, şöyle devam etti:
“Bundan sonraki süreçte asansörler sıkı denetim halinde olacak. Yönetmelikler çerçevesinde herhangi bir tolerans gözetmeden olması gerektiği şekilde kontrollerimizi yürüteceğiz. Burada Afşin Belediyemize de çok iş düşmekte. Biz inceleme sonuçlarını ve raporları belediyemizle paylaşıyoruz ve bundan sonraki süreci belediyemiz takip ediyor. Bu çalışmalarla insanlarımızı kaza, bela olmayan güvenilir asansörlerle huzura kavuşturmak istiyoruz.”(İHA)

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63