Ahmet Hakan, Said Nursi'den örnek verdi!

Ahmet Hakan, Said Nursi'den örnek verdi!

Hürrriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında Bediüzzaman Said-i Nursi'nin sözünden örnek vererek Cizre'de yaşananlara değindi.


Ahmet Hakan, köşe yazısında geçtiğimiz günlerde canlı yayına çıkan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sözlerini eleştirdi. Davutoğlu'nun 'anketlerde yükseliyoruz' sözlerine tepki gösteren Ahmet Hakan, Davutoğlu'nun "Tek parti iktidarına gidecek şekilde yükselmesi için elimizden geleni yapıyoruz" sözlerinden hareketle değerlendirme yaptı.
Olup bitenleri sıralayan Ahmet Hakan, "Terör almış başını gitmiş. Çözüme dair umutlar tükenmiş. Kürtler tek bir partinin çatısı altında sıkışmış. Tehlikeli ve fiili bir parçalanma hali söz konusu olmuş. İç çatışma provaları yapılmaya başlanmış. Tehditler, saldırılar artmaya başlamış. 1 lira olacak dedikleri dolar, 3 lirayı çoktan sollamış" derken, şunları yazdı: 


Ve bütün bunlara rağmen...
BİR: Anketlerde yükseliyorlarmış.

İKİ: Ellerinden geleni yapmaya devam edeceklermiş.

Anketlerde daha da yükselmek için...

Ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarsa...

Allah bütün milletimizi muhafaza buyursun.

Öte yandan Ahmet Hakan yazısında Bediüzzaman Said-i Nursi'den de örnek verdi. Bediüzzaman Said Nursi'nin sözü ile Cizre'de yaşananlara değinen Ahmet Hakan, Said Nursi'nin "Bir gemide dokuz cani, bir tek masum olsa... O gemi hiçbir şekilde adalet kanunuyla batırılamaz" sözünü hatırlatarak, "Ben de Bediüzzaman'ın bu ölçüsüyle haykırıyorum" dedi.  
Ahmet Hakan yazısını "İçinde caniler var diye Cizre'nin hayat damarlarını kesmek insafa sığmaz. Masum-suçlu ayırt etmeden bütün halka eziyet etmek insanlığa yakışmaz" sözleriyle bitirdi.

Rotahaber

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63