"AK Parti dosyaları kapatmak, üzerini küllendirmek istiyor"


Dedeoğlu, "Adalet Ve Kalkınma Partisi bu dosyaları kapatmak istiyor, üzerini küllendirmek istiyor. MHP olarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağız, bunu yapıyoruz." dedi.


MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında 4 eski bakan hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'nun çalışmalarında nasıl bir yol izlenecek, kimler çağrılacak, kimler dinlenecek; bir komisyon üyesi olarak hiçbir bilgisinin olmadığını kaydetti. Dedeoğlu, "Adalet Ve Kalkınma Partisi bu dosyaları kapatmak istiyor, üzerini küllendirmek istiyor. MHP olarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağız, bunu yapıyoruz." dedi.

Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Dedeoğlu, Meclis Soruşturma Komisyonu'nun çalışma yöntemini eleştirdi. MHP olarak komisyonun çalıştırılması ve iddialara ilişkin gerçeklerin ortaya çıkmasından yana olduklarını belirten Dedeoğlu, "Biz benimsemediğimiz halde bir alt komisyon kuruldu. Bu alt komisyon İstanbul'da bir çalışma yaptı, 13 kişiyi dinlemek istedi. Ancak daha önce almış olduğumuz prensip kararlarında İstanbul'da kimse dinlenmeyecekti, ana komisyonda dinlenecekti. Başka bir anlatımla TBMM, tanıkları dinlemek üzere İstanbul'a taşındı." diye konuştu. 

İstanbul'da tanık ifadelerine başvurulmak üzere çalışma yapılmasına da tepki gösteren Dedeoğlu, "MHP olarak rüşvet ve yolsuzluk olaylarının takipçisiyiz ve bunun ortaya çıkması için de elimizden gelen bütün mücadeleleri gösteriyoruz. Bundan sonra komisyon çalışmalarında nasıl bir yol izlenecek, kimler çağrılacak, kimler dinlenecek; bir komisyon üyesi olarak maalesef ki hiçbir bilgimiz yok. Adalet Ve Kalkınma Partisi bu dosyaları kapatmak istiyor, üzerini küllendirmek istiyor. MHP olarak tüyü bitmemiş yetimin hakkını savunacağız, bunu yapıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Gazetecilerin sorularını cevaplayan Dedeoğlu, Reza Zarrab hakkında takipsizlik kararı verilmesiyle ilgili "Soruşturma komisyonu kurulduktan sonra mahkemelerin hiçbir işlem yapmaması gerekirdi. Ama maalesef birçok insanın dosyalarına takipsizlik kararı verdiler. Bunları yapmaya kanunlar müsait değildi. Biz yaptık oldu felsefesiyle hareket ediyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Bir soru üzerine Dedeoğlu, 17 Aralık soruşturmasını başlatan savcılar ve soruşturmada görev alan emniyet mensuplarının da komisyonda dinlenmesi gerektiğini vurguladı. 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ilişkin bir soruyu ise Dedeoğlu, Türkiye'nin ekonomik açıdan sıkıntıları bulunduğunu, bu koşullarda kaynakların hiç ihtiyaç olmayan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na harcanmasının yanlış olduğunu söyledi. Binanın kaçak olduğunu, hukuk hiçe sayılarak yapıldığını dile getiren Dedeoğlu, "Türkiye bütçesinden harcanan bu rakamlar maalesef yetim hakkıdır." şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2014, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63