AK Parti Onikişubat İlçe başkanı değişti!

Ak Parti Oniki şubat ilçe başkanlığını vekaleten yöneten Ali Köfte’nin yerine bir dönem il başkan yardımcılığı yapan Mücahit Kara asaleten getirildi.

AK Parti Onikişubat İlçe başkanı değişti!

31 mart yerel seçimlere kısa bir süre kala kahramanmaraş siyaseti ısınmaya devam ediyor. Mehmet Özhaseki’nin önceki günlerde 20 ilin Cumhur ittifaki’nın adayları değişebilir açıklamasından sonra siyasi kuliste iyice ısınmaya başlamıştı. Kanal 46 haber ekibinin önceki gün Ak Parti Kahramanmaraş mİlletvekili Ahmet Özdemir ile yaptığı röportaj sonrası Mehmet özhaseki’nin yaptığı açıklamanın detaylarını ortaya çıkarmıştı.
 

Yapılan çalışmanın cumhur ittifakı adayının değişmesi değil MHP ile birlikte belediye meclis üyelerinin ortak çalışması olduğu öğrenilmişti
Bu kapsamda önceki gün kahramanmaraş’a gelen Ak Parti genel başkan yardımcısı Mahir Ünal belediye meclis üyelikleriyle ilgili ortak çalışmaya başladı.
Kısa bir süre önce 12 şubat belediye başkan adaylığı için görevinden istifa eden Fırat görgel’in aday gösterilmemesi neticesinde boşalan 12 şubat ilçe başkanlığına yardımcısı Ali köfte vekaleten getirilmişti. Dün gece yarısı Ak Parti genel merkezi tarafından Ali Köfte’nin yerine asaleten Mücahit Kara’nın getirildiği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63