Artık duvarda asılı kalacak...

 Artık duvarda asılı kalacak...

  Şehit Er fotoğrafına, “Bir gün gelecek, bir gün kalacak” yazmış


Hakkari’nin Çukurca ilçesinde askeri aracın devrilmesi sonucu şehit olan piyade er Vedat Sarıkaya’nın (20), son fotoğrafını dün sabah sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki profilinde paylaştığı ortaya çıktı. Şehit Sarıkaya’nın paylaştığı bir başka fotoğrafta ise “Bir gün gelecek, bir gün kalacak” yazması dikkat çekti.
Bu sabah Çukurca’ya bağlı Çığlı köyü Ormanlı mezrasında meydana gelen kazada, sürücünün direksiyon kontrolünü yitirmesi nedeniyle askeri araç devrildi. Kazada, piyade er Vedat Sarıkaya şehit olurken, 2 asker de yaralandı.
Sarıkaya’nın acı haberi, askeri yetkililer tarafından Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi Küçük Nacar Mahallesi’nde yaşayan ailesine verildi. Bekar olduğu öğrenilen piyade er Vedat Sarıkaya’nın ailesi acı haber ile adeta yıkıldı.
Şehit er Sarıkaya’nın son fotoğrafını dün sabah sosyal paylaşım sitesi Facebook’taki profilinde paylaştığı ortaya çıktı. Teskeresine 68 gün kalan şehidin paylaştığı bir başka fotoğrafta ise “Bir gün gelecek, bir gün kalacak” yazması dikkat çekti.
Sarıkaya’nın cenazesinin otopsinin ardından Van’a gönderileceği, buradan da memleketine uğurlanacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 06:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63