Asfalt Tamirini Kim Yapacak !

Asfalt Tamirini Kim Yapacak !

Uzun süredir Kahramanmaraş'ın ana caddeleri parçalanmış durumda. Araçlar dar caddelerde güçlükle ilerlemekte. Ancak aradan geçen 1 ay süreye ragmen yollar halen onarılmamıştı.
Bu konuda Belediye Başkanı Mustafa Poyraz yazılı bir açıklama yaparak vatandaşları aydınlattı ama yollardaki çukurlara bir faydası yok bunun tabiki.

ASFALT TAMİRİNİ DOĞALGAZ ŞİRKETİ YAPACAK

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Doğalgaz çalışmalarından dolayı yollarda meydana gelen olumsuzluklardan gelen şikayetlere açıklık getirmek için yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Mustafa Poyraz yaptığı yazılı açıklamada;
“Kentimizin hava kirliliğinden kurtulması bakımından doğalgazın ilimize gelmesinden çok memnunuz. Bu çalışmalar yapılırken bir kısım olumsuzluklar elbette ki yaşanacaktır. Ancak şunu açıklamakta zaruret vardır. Doğalgaz çalışması her şeyi ile tamamen Belediyemizin dışında bir çalışmadır. Hangi caddeden, hangi sokaktan, hangi güzergahtan hat çekileceğini gösteren projenin uygulamasını BOTAŞ’ın denetiminde ihaleyi alan firma yapmaktadır. Açılan yolların yeniden asfaltlanması işini de bu firma yapacaktır. Yani yolların trafiğe kapatılması, yollardaki çalışmalar ve açılan yerlerin tekrar asfaltlanması işine Belediyemiz karışmamaktadır. Alınan bilgiye göre borularda test yapılmadan asfaltlama da yapılmayacaktır.
Halkımız kent içerisindeki diğer işleri Belediyemizin yaptığına sürekli tanık olduğundan, doğalgaz çalışmalarından dolayı meydana gelen olumsuzlukları da Belediyemize bildirmekte, yolların neden yapılmadığını sorgulamaktadır. Yolun tekrar asfaltlanması dahil her türlü işlerin doğalgaz işini ihale ile alan şirketin yapacağını, yaşanan olumsuzluklarla Belediyemizin kesinlikle ilgisinin olmadığını değerli halkımızın ve kamuoyunun bilgilerine sunarız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2006, 20:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63