Asıl görev Kur'an'ı öğretme..

Asıl görev Kur'an'ı öğretme..

Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Diyanette asıl görev, mihrap görevleridir. Diyanette asıl görev minber görevleridir. Diyanette asıl görev insanlara Kur'an'ı öğretme görevidir" dedi.


Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, "Diyanette asıl görev, mihrap görevleridir. Diyanette asıl görev minber görevleridir. Diyanette asıl görev milletti irşat görevidir. Diyanette asıl görev insanlara Kur'an'ı öğretme görevidir" dedi.


Bingöl'de temaslarını sürdüren Görmez, İl Müftülüğünce Bingöl Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen programda din görevlileriyle bir araya geldi.


Görmez, burada yaptığı konuşmada, göreve başladığında Bingöl'e geleceği konusunda bir sözünün olduğunu hatırlattı.


"Bingöl'ün hafızamda ve gönlümde ayrı bir yeri var" diyen Görmez, şunları söyledi:


"Bingöl ulema ve süleha yurdudur. Her köyünde tarih boyunca İslamiyet tahsil ediliyor. Diyanet işlerinin asıl hizmetlerini yürüten, din görevlisi arkadaşlarımıza sözüm vardı. Bu vesileyle hemen hemen ülkemizin bütün şehirlerini tamamlamak üzereyim. Hem bu 4 sene içerisinde, hem de daha önce başkan yardımcılığım döneminde Bingöl'de sizlerle birlikte olmam mümkün olmamıştı. 4 yıl sonra ilk defa sizlerle bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Sadece Üniversite Camisi'nin açılışını yapmak için Bingöl'e gelmedim. Başka vesilelerle de geliyoruz. Ama asıl gaye, sizlerle birlikte olmaktır"


Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığının görevlerini asli ve tali olarak ikiye ayırdığını anlattı.


Masa başındaki görevlerin tali olduğunu belirten Görmez, "Diyanette asıl görev, mihrap görevleridir. Diyanette asıl görev minber görevleridir. Diyanette asıl görev milletti irşat görevidir. Diyanette asıl görev insanlara Kur'an'ı öğretme görevidir. Sizlerde bu görevleri yürütüyorsunuz" diye konuştu.


Konuşmaların ardından program basına kapalı devam etti.


Programa, Vali İbrahim Taşyapan, İl Müftüsü Mecit Can ve din görevlileri katıldı.  


(AA)

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2014, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63