Atatürk Bulvarı'nda işyeri olanlar DİKKAT!

Atatürk Bulvarı'nda işyeri olanlar DİKKAT!

Kahramanmaraş Belediyesi’nin tarihi değerlere sahip çıkmak ve kentsel sit alanı içerisinde bulunan Atatürk Caddesindeki görsel kirliliği kaldırmak için hazırladığı proje, çarşı anlatıldı esnaftan tam destek aldı.

Ulu Camiden, İş Bankasına kadar olan 87 adet iş yerinin cephelerinin restorasyonunu içeren " Atatürk Bulvarı Cephe Sağlıklaştırma Projesi", çarşı esnafına tanıtıldı. Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz Atatürk Bulvarı cephe sağlıklaştırma çalışması kapsamında Atatürk Bulvarı üzerinde işyerleri bulunan esnaflarla bir araya geldi. Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıda esnaflara proje ile ilgili bilgi veren Başkan Poyraz; “Biz bu çalışma ile bu güzergâha bir düzen, intizam, tarihi dokusunu ortaya çıkararak bir nezaket getirmek istiyoruz. Bu projeye hepinizin desteğini bekliyoruz” dedi. Projeyi beğendiklerini söyleyen mal sahipleri ile kiracı işletmeciler ise çalışmalara tam destek vereceklerini söyledi.

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından 27.08.2007 tarihinde ihale edilen çalışma Gören Tasarım tarafından projelendirildi. Adana Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun 23.06.2008 tarih ve 3920 sayılı Kararı ile onaylanan çalışma çok kısa bir süre içerisinde uygulamaya konacak.

PROJE KAPSAMINDA ATATÜRK BULVARINDA NELER YAPILACAK. ?

İşyeri cephelerinde;1. katlarda sıva üzeri boya, zemin katlarda işyeri kullanımlarında; Cephe boyunca tek parça cam, kapı pistonlu ve tercihen ortada, cepheler yatayda alüminyum giydirme, kepenkler bu giydirmenin altına saklanacak ve cephe boyunca işyeri reklam panosu olacak. İki işyeri arası düşeyde siyah granit kaplama, kepenkler dantel örgü yapılacak. Parapet duvar kaplaması; Her işyeri veya birkaç işyeri için membran kaplama kepenkler düşünülecektir. Caddenin ışıklandırması yeniden düzenlenecek. Zemin döşemesi, tarihi dokuya uygun olarak yeniden ele alınacak. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2008, 11:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
coskun cesur
coskun cesur - 13 yıl Önce

Çok güzel olur destekliyoruz başkanı

SIRADAKİ HABER

banner66