Bakan Ergin: Yargı güven vermiyor

Bakan Ergin: Yargı güven vermiyor

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Türkiye'de güven veren bir yargı sisteminin bulunmadığını söyledi.

Ergin, Ankara Sanayi Odası'nın aylık olağan meclis toplantısına katıldı. Yaptığı konuşmada Ergin, Türkiye'de güven veren bir yargı sisteminin olmadığını belirterek bunu gidermek için düzenlemeler yaptıklarını ifade etti.

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Ankara Sanayi Odası (ASO) Eylül ayı Meclis Toplantısında, şu sıralarda sanayicilere hitap ediyor. Bakan Ergin, ASO’ya gelişinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bakan Ergin, anayasa değişikliği ile ilgili bir soruya şu yanıtı verdi:

“İYİLEŞTİRİCİ ÇABALARI TAKDİRLE KARŞILAYACAĞIZ”

“Parlamento, Cuma günü açılacak. Hangi siyasi partimizin ne teklifi varsa o zeminde bunlar değerlendirilir. Türkiye’de mevcut durumu daha pozitif anlamda değiştirecek, ileriye götürecek tüm taleplere, tüm tekliflere Ak Parti olarak sıcak yaklaştığımızı baştan beri ifade etmiş idik. Bundan sonra da tavrımız aynı olacak. Bu yöndeki iyileştirici tüm çabaları, hem takdirle karşılayacağız hem de katkı vermeye devam edeceğiz.”

HANEFİ AVCI SORUSUNU YANITSIZ BIRAKTI

Hanefi Avcı’nın tutuklanmasıyla ilgili bir soruyu ise yanıtsız bırakan Bakan Ergin, gazeteci ordusunun arsından çıkmaya çalışırken, ASO binasının yolunu bulmada zorlandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2010, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63