Bakan Şahin Kahramanmaraş'ta

Bakan Şahin Kahramanmaraş'ta

Bugün kutlanmakta olan Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 89. yıldönümü törenlerini izlemek üzere bu kente gelen Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Türkiye'deki tüm adliye saraylarını yenilediklerini ve yarım kalan Kahramanmaraş Adliye Sarayı inşaatının da en geç iki yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Bakan Şahin, kurtuluş bayramı törenlerinden önce bu sabah Kahramanmaraş Valiliği’ni ziyareti sırasında basın mensuplarının gündemle ilgili sorularını cevaplandırdı.

Bakan Şahin, Kahramanmaraş’ta geçen yıllarda başlayan yeni Adliye Sarayı inşaatının, müteahhidin işi bırakması nedeniyle yarım kaldığını ve tekrar ihale edileceğini, böylece 2010 sonu ya da 2011 başında bitirilerek hizmete gireceğini belirtti.

DTP'LİLERİN TUNCELİ'NİN İSMİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ İSTEĞİ BİZİM GÜNDEMİMİZDE YOK VE BÖYLE BİR ŞEYİ RED EDİYORUZ

Bakan Şahin, bir basın mensubunun, DTP'lilerin Tunceli'nin isminin değiştirilmesi konusundaki girişimleri konusundaki sorusuna ise şu cevabı verdi:

''Türkiye'nin gündeminde böyle bir şey yoktur. Hükümetimizin gündeminde de böyle bir şey yoktur. Biz kesinlikle bunu yanlış buluyoruz. Bölücü bir zihniyetin ülkenin bütünlüğünü bozacak bir eylem olarak görüyoruz. Dolayısıyla böyle bir şeyi reddediyoruz.''

Bakan Şahin, Danıştay saldırısı sanığı Alparslan Arslan'ın koğuşunda yangın çıkardığı konusundaki haberlere ilişkin bir soru üzerine ise detaylı bilgisi olmadığını ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü ile görüşüp daha sonra detaylı açıklama yapacağını kaydetti.

Valilik ziyaretini tamamlayan Bakan Şahin daha sonra Trabzon Bulvarı üzerindeki Valilik kavşağında gerçekleştirilen 12 Şubat Kurtuluş Bayramı törenlerini izledi. TBMM eski başkanı ve Manisa Milletvekili Bülent Arınç ta töreni izleyen davetliler arasında yer aldı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2009, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63