Bardakoğlu: Kayıtlı hafız sayımız 90 bine ulaştı!

Bardakoğlu: Kayıtlı hafız sayımız 90 bine ulaştı!

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu,Türkiye'de kayıtlı hafız sayısının 90 bine ulaştığını söyledi.

Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesine bağlı Kılılı kasabasında yapımı tamamlanan Hatice Zekeriya Tanrıverdi Kuran Kursu'nda dün öğleden sonra incelemelerde bulundu.

Bardakoğlu yaptığı konuşmada, görevlerinin Kuran hizmetine hizmet edene hizmet etmek olduğunu belirterek, "Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun." dedi.

Bardakoğlu, "Bu millet 14 asırdır Kuran'a hizmet ediyor. Kuran'a hizmet edecek nice isimsiz kahramanlar gönderiyor. Yapılan hayırları ve bizim nasıl necip bir millete ve kuran hamiyetine sahip bir millet olduğumuzu gördüm. Allah, bu hayır sahiplerini aramızdan eksik etmesin."

Kuran'ın okumak, dinlemek ve anlamak olmak üzere üç ibadetinin olduğunu hatırlatan Bardakoğlu, "Anladığımızı yaşamak en büyük ibadettir." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda kayıtlı hafız sayısının 90 bine ulaştığını belirten Bardakoğlu, "Bu güzel Kuran kursunda da 24 saat Kuran okunacak, ezberlenecek. Burası ecdadımıza duaların yapıldığı yer olacak. Kuran'ı anlamak, insanları sevmek, dünyaya huzur barış teselli olmak demektir. Sadece Kuran öğretmiyoruz, Allah'ı seviyoruz, bayrağı sevmeyi öğretiyoruz. Binayı yaptıran hayırsever iş adamı Zekeriya Tanrıverdi'ye teşekkür ediyorum." açıklamasında bulundu.

Gündüzlü ve yatılı olarak hizmet verecek Hatice Zekeriya Tanrıverdi Kuran Kursu, 14 derslikli ve 120 öğrenci kapasitesine sahip. (Cihan)

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66