Başkan Mahçiçek’ten anneler günü için mesaj:

Başkan Mahçiçek’ten anneler günü için mesaj:

 


“Her toplumun en kutsal varlığı, annelerdir”


Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, istisnasız her toplumun en kutsal varlığının anneler olduğunu kaydetti.


Başkan Mahçiçek, “Anneler Günü” dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Anne, karşılıksız sevgi demektir. Ölçülemez fedakarlık ve bir ömür boyu süren emektir annelik” ifadelerini kullandı. Dili, dini, rengi, ırkı ne olursa olsun her insanın en kıymetli varlığının annesi olduğunu kaydeden Mahçiçek, mesajında şu düşüncelere yer verdi:


“Hiç kuşkusuz toplumun temelini aileler oluşturur. Ailenin mimarları ise eli öpülesi annelerdir. Çünkü karşılıksız sevginin yeganeadresidir anne. Anne, bir ömür boyu süren emek, fedakarlıkve sonsuz hoşgörü demektir. Bu yüzdendir ki en kutsal varlığımız hep annelerimizdir.


Onlar, ilk öğretmenimiz, ilk koruyucumuz, dayanağımız ve sevgi kaynağımızdır. Doğumdan ölüme kadar geçen süreçte nurlu ellerini üzerimizden eksik etmez, sevgi ve şefkatle yolumuza ışık tutarlar. Bu nedenle cennete giden yol onların ayaklarının altından geçer. Dolayısıyla onlar için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz.


Bu duygu ve düşüncelerle varlık sebebimiz, annelerimizin “Anneler Gününü” tebrik ediyor; sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.”


 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 05:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER