Başkent'te patlama! 30 ölü ve 126 yaralı var!

Başkent'te patlama! 30 ölü ve 126 yaralı var!

İçişleri Bakanlığı, Ankara Tren Garı önünde medyana gelen patlamada 30 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 126 vatandaşın ise yaralandığını açıkladı.


İçişleri Bakanlığı'nın resmi sitesindeki açıklama şöyle: "10.10.2015 tarihinde 12:00-16:00 saatleri arasında, Ankara Tren Garı'ndan Sıhhiye Meydanı'na kadar toplantı ve gösteri yürüyüşü yapılacağı bildiriminde bulunulmuştur.


KESK, DİSK, TMMOB ve Tabipler Birliği ve diğer sivil toplum örgütlerinin katılımı ile saat 09:30 itibariyle Ankara Tren Garı önünde toplanmaların başladığı ve katılımın devam ettiği sırada, saat 10:04 civarında henüz sebebi belirlenemeyen iki ayrı patlama meydana gelmiştir. Patlama sonucunda ilk belirlemelere göre 30 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, 126 vatandaşımızın ise yaralandığı değerlendirilmektedir. Yaralıların tedavileri çeşitli hastanelerde devam etmektedir. Demokrasimizi ve Ülkemizin huzurunu hedef alan bu menfur saldırıyı lanetle kınıyoruz. Olayla ilgili bütün birimlerimiz çalışmalarını sürdürmekte olup, gelişmeler hakkında kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz."


Ankara'daki patlama anı kameraya böyle yansıdı


 


Patlamada 2 polis şehit!


Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamada 2 polisin şehit olduğu öne sürüldü.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2015, 07:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63