Beyazay Derneği uyardı

Beyazay Derneği uyardı

Dergi satışlarımız yoktur.


Kahramanmaraş ve ilçelerinde sayılarında olukça artış gözlenen, engellilere yardım adı altında dergi satışı yapan kişilerin duygu sömürüsü yaparak haksız kazanç sağladığını iddia eden Beyazay Derneği Elbistan Şube Başkanı Gökhan Kılıç, vatandaşları uyardı.
Yurt genelinde olduğu gibi Kahramanmaraş genelinde engelliler yararına çeşitli dergilerin cadde ve sokaklarda satışı yapıldığına dikkat çeken Gökhan Kılıç, engellileri kullanarak onlara katkı sağlamak amacıyla dergi satmaya çalışanlara vatandaşların itibar etmemesini istedi.
Kahramanmaraş kent merkezi başta olmak üzere ilçelerin tamamında dergi satıcılarıyla karşılaştıklarını kaydeden Kılıç, “Engelli istismarcılarının son aylarda hemen hemen her gün vatandaşların duygularını suistimal ederek sattıkları dergilerden rant sağlamaktadır” dedi.
Kılıç, “Hemen hemen haftanın her gününde Kahramanmaraş il merkezi başta olmak üzere ilçelerinde görmeye alıştığımız bu insanlar engelliler yararına dergi veya gazete satışı yapmaktadır. Engellileri bir maşa ve basamak olarak görüp, halkın yardımsever ve iyi duygularından faydalanarak tanesi beş liradan satışa sundukları dergilerin gelirlerinin engellilere gitmediğini hepimiz biliyoruz. Bu nedenle vatandaşlarımızın bu amaçla satış yapan kişilere itibar etmemelerini rica ediyoruz” diye konuştu.
Dergi satışlarında özellikle iyi giyimli bayanların kullanılmasının en dikkat çekici oyun olduğunu belirten Kılıç, yardım etmek isteyen hayırseverlerin bu konuda yetkili ilgili kurumları tercih etmesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2014, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63