Bilsem'in kayıtları 4 eylül'de başlıyor

Bilsem'in kayıtları 4 eylül'de başlıyor

Pınarbaşı semtinde yer alan eski vali konağının restore edilmesi ile oluşturulan binada geçen yıl eğitime açılan Bilim ve Sanat Merkezi BİLSEM’de yeni ders yılı için kayıtların 4 Eylül Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.
3 Haziran’da yapılan tanılama testine il merkezindeki ilköğretim okullarından aday gösterilen üstün ve özel yetenekli 3.,4. ve 5. sınıfa giden toplam 1145 öğrenci katılmış, iki saat süren sınavda adaylara toplam 90 soru sorulmuştu. Daha sonra ise bu sınavı geçen öğrenciler 5-9 Haziran tarihleri arasında da genel yetenek sınavına alınmıştı.
Bu sınavlar sonucunda 2006-2007 Eğitim-öğretim yılında BİLSEM’e kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler belli oldu. Sınava katılan 1145 öğrenci arasından 15 zihinsel yetenek, 19 Müzik yeteneği ve 27 Resim yetenek alanında olmak üzere toplam 61 öğrencinin merkeze kayıtları 4 Eylül 2006 Pazartesi günü başlayacak.
Müdürlüğünü F. Kerim Üstündağ’ın yaptığı merkezde geçen yıl eğitime başlayan 45 öğrenci ile birlikte toplam öğrenci sayısı 106’ya çıkarken, Merkezde 1 yıl aynı programa alınan öğrenciler bu dönemden sonra tespit edilen yetenek alanlarında eğitimlerine devam edecekler.
Proje tabanlı ve bireysel eğitim esasına göre yetenekleri doğrultusunda ve bu yeteneklerin geliştirilmesi hedeflenen bu öğrencilerin ileride bilim ve sanat alanlarında Kahramanmaraş’ı başarı ile temsil etmelerinin beklendiği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2006, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63