Büyükşehir'den Ampül yerine Led!..

Büyükşehir'den Ampül yerine Led!..

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi  lambalardan vazgeçildi dekoratif Led süslemelere geçildi.


Hem tasarruf için, hem de daha güzel görüntü oluşturan led ışıkların kullanılması vatandaşlar tarafından çeşitli yorumlara neden oldu. Özellikle seçimden sonra  lambaların yerine  Led’ lerin kullanıldığı şeklinde yorumlayan vatandaşlar, Led’ lerin kullanılmasını manidar buldu.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada çevre düzenlemesi kapsamında dekoratif Led süslemelerle kavşakların aydınlatıldığı belirtilirken açıklama şöyle devam etti, “Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü’nde yapılan dekoratif led süslemeler vatandaşlar tarafından beğeniliyor.


Dr. Mustafa Meydanı’nda kavşakta yer alan dekoratif led süslemeli İstiklal Madalyası ve Alparslan Türkeş Bulvarı-Hanefi Mahçiçek Bulvarı arasındaki kavşakta dekoratif led süsleme fıskiyeli havuz güzel görüntüleri ile dikkatleri çekiyor.” Denildi.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hangi trafik güvenliği anlayışına uyar bu kavşaktaki yapılar ?
Hangi trafik güvenliği anlayışına uyar bu kavşaktaki yapılar ? - 6 yıl Önce

Kavşaklara, hele ki dönel kavşaklara (yani halkın göbek tabir ettiği kavşaklara) yaklaşırken ve kavşakların içine (yani göbeğin kendisine) GÖRÜŞÜ ENGELLEYECEK yüksek bitki dahi dikilmemesi gerekir. Çünkü kavşak içindeki ve dışındaki araçlar (özellikle ambulans, itfaiye, polis,....vs.) ve yaya geçidindeki yayalar hepsi birbirini net şekilde görsün ve muhtemel kazalar engellensin diye tüm dünyada trafik güvenliği bakımından böyledir. Türkiye'de ve şehrimizde ise hangi trafik güvenliği saikiyle kavşak içlerine bu tuhaf yapılar yapılıyor anlamak mümkün değil. Tüm bunlar biz insanların can ve mal güvenliğini tehdit ederken medyamız da bu tür trafik güvenliği katliamlarını "Fıskıyeli havuz da güzel görünüyor, maşallah türü haberlerle manşete taşıyor. Vah ki ne vah. Parası da milletin cebinden çıkıyor onu daha hiç söylemiyorum.

SIRADAKİ HABER

banner63