Cadde esnafından birlik-beraberlik yemeği

Cadde esnafından birlik-beraberlik yemeği

Elbistan’da Hamza Akbaş Caddesi üzerinde faaliyet gösteren esnaflar, birlik ve beraberlik yemeğinde buluştu.


Güneşli Mahallesi, Hamza Akbaş Caddesi üzerindeki iş yerlerinde çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren esnaflar, örnek bir birliktelik sergiledi. Geçtiğimiz Ramazan ayında başlattıkları birlik-beraberlik yemeğinin ikincisini düzenleyen esnaflar, yüzlerce kişiyi aynı sofrada buluşturdu.
Esnafların katkılarıyla hazırlanan yemek, cadde üzerinde kurulan sofrada ikram edildi. Yaklaşık 500 kişiye yemek verildiğini kaydeden cadde esnaflarından Cuma Köse, katılan ve destek veren esnaflara teşekkür etti.
Bu tür programların esnaflar arasında kaynaşmayı ve birlikteliği arttırdığına dikkat çeken Köse, “İlk olarak Ramazan ayında yaptığımız programın bugün ikincisini düzenliyoruz. Hemen hemen bütün esnafımız yağmura rağmen soframızı doldurdu. Böylelikle esnaflarımız arasında birlik ve beraberlik duygusu artıyor. Atalarımızın dedelerimizin bize miras bıraktığı komşuluk geleneğini yaşatmak istiyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın katkısı ve desteği ile bu programı düzenledik. Herkesin çorbada katkısı var. Emeği geçenlere ve katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde de devamını getireceğiz” dedi.
Programa katılan esnaflar da, yemeğin düzenlenmesinde katkı sağlayanlara teşekkür ettiler. Program, yapılan duanın ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63