Çetin Doğan'ın tehdit eden sözleri!

Çetin Doğan'ın tehdit eden sözleri!

'Balyoz Planı'' iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında hakkındaki yakalama emri çerçevesinde İstanbul Adliyesine gelen eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, ''Herkes görecek ki bu balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecek'' dedi.

Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesinin önünde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çetin Doğan, hastalığıyla ilgili tedavi önerilerini göz ardı ettiğini belirterek, arkadaşlarını yalnız bırakamayacağını belirtti.

Bu mücadeleye onlarla birlikte devam edeceğini ifade eden Doğan, ''Herkes görecek ki bu balyoz, çıkaranların, uyduranların kafasına inecek'' dedi.

Sağlık durumunun nasıl olduğunun sorulmasına üzerine Doğan, şunları söyledi:

''Şu an samimiyetle söylüyorum. Kalp, ilaçların dozlarını 4 kat artırmak suretiyle iyiye doğru gidiyor. Ama dün çıktığım zaman 18 idi tansiyonum. Resmi kayıtlarda da vardır. Bir gün önce de öyleydi. Fakat burada bir talep ya da karşılıklı görüşmeler olduğunu öğrendim. Silahlı Kuvvetlerde 50 yıl kalmış bir insanım. Kurumumu zor durumda bırakacak herhangi bir işlem, gayret yapamazdım. O yüzden de 18 tansiyonla dışarı çıktım. Dimdik ayaktayım. Hastanede de arkadaşlarım çok yakından ilgilendiler. Onların hepsine minnettarım.''

ÇETİN DOĞAN, CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, tutuklama kararının yüzüne okunmasının ardından cezaevine gönderildi.

Tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesinden dün taburcu edilen Doğan, geceyi evinde geçirdi. Sabah saatlerinde avukatları ile birlikte adliyeye gelen Doğan, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hakim ve savcıların giriş kapısından çıkartılan Doğan, polis aracına bindirilişi esnasında kendisine uzatılan mikrofonlara "Herkesi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. En kısa zamanda bitecek. Adalet yerini bulacak. Bundan hiç kuşku duymuyorum. Hepinize esenlikler diliyorum. Bayramınız, bayramımız, egemenlik bayramımız kutlu olsun." açıklamasını yaptı.

Çetin Doğan, sivil polis aracına bindirilerek cezaevine götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2010, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66