Çubukçu'dan Vali Tanılır'a tebrik..

Çubukçu'dan Vali Tanılır'a tebrik..

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, başlattığı Mikrokredi Projesi ile Avrupa'dan ödül alan Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır'ı telgrafla kutladı.

Çubukçu, mesajında Mikrokredi Finansman Kanun Teklifi'nin yasalaşmasının ülkede yoksulluk ve işsizlikle mücadelede önemli bir destek ve imkân sağlayacağına inandığını belirtti.

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından gerçekleştirilen "Ekonomik Gelişim Desteği ile Toplumsal Uyumu Teşvik Etmek" konulu 2008 Bölgeler Ödülü Yarışması'nda, Kahramanmaraş Valiliği tarafından yürütülen Mikrokredi Projesi, 47 ülkeden gelen projeler arasında ödüle layık görülmüştü.

Devlet Bakanı Nimet Çubukçu da Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır'a gönderdiği kutlama telgrafıyla bu başarıyı kutladı.

Çubukçu mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ekonomik güçlenmenin en önemli koşulu olan işgücüne katılımda kadınların karşılaştığı engeller ve ekonomik güç paylaşımında yaşanan toplumsal cinsiyet eşitsizliği nedeniyle kadınlar yoksullaşmakta ve özellikle kadın başlı ailelerde kadınların yükleri daha da ağırlaşmakta olduğundan, kadın yoksulluğunun önlenmesi için dünyada ve ülkemizde örnekleri olan Mikrokredi uygulamalarının yaygınlaştırılması son derece önemlidir. Bu nedenle Mikrokredinin sağlam finans kaynaklarına kavuşturulması amacıyla ilgide kayıtlı yazınızda bahsi geçen Mikrokredi Finansman Kanun Teklifi'nin yasalaşmasının ülkemizde yoksulluk ve işsizlikle mücadelede önemli bir destek ve imkân sağlayacağı inancıyla çalışmalarınızda başarılar dilerim." (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2009, 21:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63