'Darbe olmazsa operasyon sürer'

'Darbe olmazsa operasyon sürer'

Ergenekon'un dünkü duruşmasında talepler sırasında söz alanlar, '9. dalga operasyonu'nu eleştirirken, tutuklu sanıklardan emekli astsubay Oktay Yıldırım'ın avukatı darbe olmadığı takdirde operasyonların devam edeceğini iddia etti.

ERGENEKON terör örgütü davasının dünkü duruşmasında talepler sırasında söz alan sanık ve avukatlar, ‘9. dalga operasyonu’nu eleştirirken, tutuklu sanıklardan emekli astsubay Oktay Yıldırım’ın avukatı Yıldırım Çavuşoğlu darbe olmadığı takdirde operasyonların devam edeceğini iddia etti

DURUŞMADA söz alan emekli tuğgeneral sanık Veli Küçük ise gözaltıları kastederek ‘Olaylar bizleri çok üzdü. Hepimiz, tüm arkadaşlar ağlamaklı’ diyerek idam edilen Boğazlıyan Kaymakamı’nın hikayesini anlattı.

‘ÖRGÜTSEL TAVIR’

TALEPLERE ilişkin görüşü sorulan Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, bazı sanık ve avukatların soruşturmada yer alan hakim ve savcılara yönelik yaptıkları eleştiriler için ‘Bazı sanık ve avukatların duruşmada savunma yapmaktan çok örgütsel tavır sergilemelerinin tüm terör örgütlerince uygulanan bir yol olduğu bilinmektedir’ dedi. Davaya, 19 Ocak’ta devam edilecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2009, 08:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66