Diyarbakırlı şehit babasından teröre isyan!

Diyarbakırlı şehit babasından teröre isyan!

18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde şehit oğlunun kabristanına gelen Diyarbakırlı şehit babası Osman Arslan, "Dedem, babam ve oğlum 3 tane şehidim var. Ben Diyarbakırlıyım, lanet olsun öyle adamlara, babam olsa dahi lanet olsun" dedi.


Jandarma Er Fikret Arslan (21) 1994 yılında Bingöl'de vatani görevini yaparken bölücü terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit oldu.
O günden beri baba Osman Arslan oğlunu Asri Mezarlıktaki şehitlikte bulunan kabristanda hiç yalnız bırakmıyor.İlerleyen yaşına rağmen baston yardımıyla oğlunun kabristanına gelip mezarını elleriyle tek tek temizleyip dua ediyor.Baba Arslan, teröre de lanet yağdırarak, "Cenabı Allah o tip adamları kahretsin, lanet olsun öyle adamlara babam olsa dahi lanet olsun.
Benim dedem, babam, oğlum 3 tane şehidim var bu topraklarda.
Allah rahmet eylesin herkes için, ne diyeceğimi bilemiyorum ben Diyarbakırlıyım 65 senedir buradayım.Ben aslen Zazayım, bu yaşanan olayları yapanları Allah kahretsin.
Allah polisimize, askerimize devletimize zeval vermesin" dedi.
Oğlunun 1994 yılında Bingöl’de şehit olduğunu belirten Arslan, "Şehit olduktan sonra çok şey yaşadım annesi komadaydı öldü" diye konuştu.
 Osman Arslan oğlunun kabristanı başında onun fotoğrafını sevdi.
Mezar taşında bulunan suyla oğlunun mezar taşını elleriyle sildi.
Güçlükle ayakta duran baba oğluyla hasret giderdikten bir süre sonra bastonuyla birlikte evinin yolunu tuttu.
  FATİH KEÇE 
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 10:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63