DYP'Lİ YAVUZ'DAN İDDİALI SÖZLER: "YÜZDE 54 OY ALACAĞIZ"

DYP'Lİ YAVUZ'DAN İDDİALI SÖZLER:
KAHRAMANMARAŞ’a gelerek partisinin dün gerçekleştirilen genişletilmiş il divan toplantısına katılan DYP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mümtaz Yavuz, Türkiye ile meselesi olan her ülkenin kendi meselesini çözmek için PKK’yı taşeron olarak kullandığını söyledi. Yavuz; “Şimdi bir terör koordinatörü atadılar. ABD’nin eski genel kurmay başkanı. Yani öbür tarafın koordinatörü Kim öbür taraf? PKK. Bu örgüt adına Türkiye ile pazarlık edecek, iki tane peşmerge liderini de temsil edecek. Vay halimize” dedi. Yavuz; “Şu anda önü açık tek parti sadece DYP’dir. Hepinizin bildiği şey, merkez sağın oyu bugün yüzde 55 civarında.. Diğer o takiyeci, istismarcı zihniyetler, o marjinal partilerin en fazla alacakları oy yüzde 18’dir. DYP geçmişte Adalet Partisi’nin aldığı gibi, yüzde 54’lere varan oy olabilir” diye iddialı konuştu.

DYP Kahramanmaraş İl Teşkilatı’nın Pınarbaşı Hünkar tesislerinde düzenlediği genişletilmiş il divan toplantısına katılan ve partililerine hitap eden Yavuz, Türkiye’de birilerinin ‘milliyetçiyiz, milliyetçiyiz’ diye övündüğünü ifade ederek; “Bizim genel başkanımızdan başka daha büyük milliyetçi Türkiye’de yok. Genel başkanımız bugün ne diyor: (Türkiye de en büyük milliyetçilik ülkeyi böldürtmemek) diyor. Bakın unutmayın o koordinatör başımıza çok işler açacak, çok pazarlıklar yapacak” dedi.

Konuşmasında AKP iktidarının Kuzey Irak’ta izlediği politikalarını da sert bir dille eleştiren Yavuz şöyle konuştu: “Böyle bir iktidar görmüş mü dünya?. Irak’ta günde 300-500-600 kişi ölüyor. Irak hükümeti kendi bakanlıklarını koruyamıyor. Bizim hükümet ve başbakanımız Irak hükümetinden PKK ile mücadeleyi bekliyor, onlardan yardım istiyor. Böyle bir zavallılık olur mu?”

Yavuz, “ABD, koordinatör atamış. 30 yıldır PKK’ya en büyük desteği, yardımı yataklığı, işbirliği yapan kim belli; Kuzey Irak’ta. Daha çok istersin. Bu senin meselen, Türkiye’nin meselesi, ne Türkiye yi böldürteceksin, ne de terör diye bir illeti bırakacaksın. Bu terör Türkiye enerji kaynaklarını tüketti. 150 milyar dolar parası gitti, huzuru bozuldu, birliğini, dirliğini bozdu, fitne fesat oldu. 30 bin cana kıydı, bu mesele Türkiye Cumhuriyeti’nin meselesi. Çözmekte bizim işimiz” dedi.

Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü: “DYP iktidarı bugün işbaşında olsaydı. İyi dinleyin iki tane peşmerge liderinin muhatabı kimdi biliyor musunuz? Şirnak İlinin Silopi ilçesinin kaymakamı idi. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı değildi. ABD Başkanı değildi. Eğer Kaymakam yoksa, oradaki jandarma komutanı idi. Beceriksiz, basiretsiz bu hükümetin sayesinde işler bu noktaya geldi. Saddam’ın zulmünden Irak’taki Kürtleri her zaman biz korumuşuz. Kapılarımızı açmışız. Bütün ihtiyaçlarını karşılamışız. İki peşmerge liderinin cebine yeşil pasaportu koymuşuz. Türkiye onlara her türlü insanı yardımını yapmış.”

“ E; şimdi gidin bakın Kuzey Irak’ta gelişen Türk düşmanlığına? diye soran Yavuz, PKK’nın Mayıs ayına kadar ateşkes ilan etmesini Cumhurbaşkanlığı seçimi ile aynı tarihe rastlamasının birileri tarafından da izah edilmesi gerektiğini ifade etti.

Bu hükümetin ülkeyi perişan ettiğini ve bunların yolsuzlukla mücadele etmesinin mümkün olmağını, yasakları da kaldıramayacağını ileri süren Yavuz şöyle konuştu; “Yolsuzluk bunların damarına işlemiş, ruhuna işlemiş. Bakın ülke insanının her tarafı her kesimi perperişan. Bu iktidarın yandaşı yoldaşı ve ülkede, 100 civarında tuzu kuru ailenin maşallah durumu iyi. Ama değerli medyamızla birlikte bu iktidar bu ülkeyi nasıl gösteriyor? Toz pempe tablolar çiziliyor. O gazetelerdeki anketler bu iktidarı kurtarmaz.”

‘TAKİYECİLERİN ALACAĞI OY YÜZDE 18’


Ülkenin dış meselelerini ABD’ye, iç meselelerini AB’ye, ekonomisini IMF’ye teslim ettiğini belirten Yavuz, genel seçimlerde DYP’nin iktidara geleceğini, bundan kimsenin şüphesinin bulunmaması gerektiğini kaydetti.

Mevcut siyasi partiler içerisinde sadece DYP’nin önünün açık olduğunu öne süren Mümtaz sözlerini şöyle tamamladı: “Şu anda önü açık tek parti sadece DYP’dir. Hepinizin bildiği şey, merkez sağın oyu bugün yüzde 55 civarında.. Diğer o takiyeci, istismarcı zihniyetler, o marjinal partilerin en fazla alacakları oy yüzde 18’dir. DYP geçmişte Adalet Partisi’nin aldığı gibi, yüzde 54’lere varan oy olabilir. Yeter ki biz meselemize sahip çıkalım. İşimiz zor değil. Bakın bir mübarek misyonun bugünkü temsilcileriyiz. Bu ülkedeki her hayırlı yatırımın altında, bu kıratın mührü vardır. Ülkenin her hayırlı meselesini biz çözmüşüz.”

Konuşmaların ardından merkez Güzelyurt Köyünden Yaşar Ekiz ve 30 arkadaşının partiye katılım rozetleri, Mümtaz yavuz tarafından takıldı. (MUSTAFA ŞİRİN – LÜTFİ YIKAN – YUSUF TAŞ) (www.kanal46.tv)

(YASAL UYARI: Bu sayfada yer alan haber ve fotoğrafların tüm hakları saklıdır. Yeniden basılması, dağıtılması, gerçek veya elektronik ortamda kullanılması izne bağlıdır. Aksine davranış aynı zamanda emek hırsızlığıdır ve hakkımızı helal etmiyoruz.)

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2007, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63