Edeler Burada, Hırsızlar Nerede?

Edeler Burada, Hırsızlar Nerede?

Kahramanmaraş Adliyesi önünde toplanan yüzlerce kişi, özgürlüğe karşı yapılan darbe operasyonunu protesto için demokrasi nöbeti tuttu.


Kahramanmaraşlılar Demokrasi Nöbetinde: Edeler Burada, Hırsızlar Nerede?


Kahramanmaraş Adliyesi önünde toplanan yüzlerce kişi, özgürlüğe karşı yapılan darbe operasyonunu protesto için demokrasi nöbeti tuttu. Taşıdıkları bayrak ve pankartlarla adliye önündeki boş alanı dolduran vatandaşlar, sloganlar atarak demokrasi ve medyaya yönelik darbe girişimini kınadı. Ayrıca Kur'ân ve Cevşen okuyup dua ettiler. Gözaltına alınanlar için destek sloganları aatan vatandaşlar, 'Edeler burada, hırsızlar nerede?', 'Özgür basın susturulamaz’, 'Hepimiz Ekrem’iz', ‘Kendimizden korksak gazeteci olmazdık’ pankartları açtı.
'DUA ALDIKLARI HOCAEFENDİ'YE YAPILANLARI ANLAMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL'
Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin yakın arkadaşı olduğunu söyleyen Muhsin Aydemir, bugüne kadar hiçbir yanlışını görmediklerini dile getirdi. Zaman Gazetesi'ne yayın hayatına başladığı günden bu yana abone olduğunu kaydeden Aydemir, “Bendeniz 30-35 senedir Hocaefendi'yi yakinen tanırım. Vaazlarını dinledik, istifade ettik, bugüne kadar da hiçbir yanlışını görmedik. Zaman Gazetesi çıktığından beri aboneyim, şimdiye kadar kendi ölçülerime göre hiçbir yanlışını görmedik. Okuyoruz, okumaya da devam edeceğiz. Şimdiye kadar cumhurbaşkanlarının, başbakanların, bakanların gidip dua istedikleri Hocaefendi'ye şu anda yapılan şeyleri anlamamız mümkün değildir. Niçin yapıldığını da şu ana kadar ne kendileri ne başkaları söylemiyorlar. Bunun için masumuz, Allah’a sığınıyoruz, Allah’a güveniyoruz, herkesi Allah’a havale ediyoruz.” diye konuştu.
'PAPUA YENİ GİNE’DE OKUL AÇAN BİR ADAMIN HAYAT', HAPİS HAYATINDAN FARKLI DEĞİLDİR'
BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Hayati Bakdur ise 17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının ardından Zaman Gazetesi'ne abone olduğunu söyledi. Yurtdışına hizmet etmeye giden eğitim gönüllülerinin yaşadığı hayatın hapis hayatından farksız olduğunu savunan Bakdur, şunları kaydetti: “Burada doğrunun yanında, haksızın karşısında olmak adına, hukukun yanında olmak adına bulunuyoruz. Biz bugüne kadar her zaman hukuk devletini savunduk. Bu hareketin, Hizmet Hareketi'nin bir müntesibi olmayarak, içinde bulunmayan, dışarıdan biri olarak konuşuyoruz. Bizler hiçbir şey yapmadıysak Anadolu’nun evlatları, 30 yıldır üniversite okumaya giden bacılarımızın namusunu biz bu harekete emanet ettik ve kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bizler namusuyla gönderdiğimiz bacılarımızı ve evlatlarımızı namuslarından bir şey kaybetmeden, üstlerine ekleyerek, kendilerini yetiştirerek bize tekrar teslim ettiler. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki ne hapiste kalmaktan ne hücrede kalmaktan korkmaz. Zaten şundan emin olabilirsiniz, buradan çıkıp Papua Yeni Gine’de okul açan bir adamın, emin olun yaşadığı hayat hapis hayatından farklı bir hayat değildir. 17 Aralık’tan sonra Zaman Gazetesi’ne abone olmuş biri olarak konuşuyorum, biz bu süreçte her zaman ezilenin ve hor görülenin yanında olduk. Haksızlığa karşı susan, dilsiz şeytan diye düşünüyoruz ve bu haksızlığa karşı da susmayacağımızı bilidiyoruz. Allah’ın izniyle her zaman sizlerle beraberiz.”
'HOCAMIZI SEVMEK, GAZETEMİZİ OKUMAK, SAMANYOLU TELEVİZYONU'NA BAKMAK SUÇSA BEN BU SUÇU İŞLİYORUM'
Rahmi Bülbül isimli vatandaş da, “Hocamızı sevmek suç ise, gazetemizi okumak suç ise, Samanyolu Televizyonu'na bakmak suç ise ben suçu işliyorum ve bu suçu işlemekten de şeref ve iftihar duyuyorum. Bu haksızlıklar karşısında Allah’tan bu ülkenin başına bir bela, musibet gelmemesi için de dua ediyorum. Mazlumun ahı yerde kalmayacaktır.” dedi.
Adliye önündeki merdivenlere oturan vatandaşlar, Kur'ân ve Cevşen okuyup sessiz bir şekilde oradan ayrıldı. Bu arada bazı kişilerin, demokratik hakkını kullanan vatandaşları görüntülediği ve fotoğrafladığı dikkat çekti.


CİHAN

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2014, 14:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63