Elbistan'da yürekler Filistin için attı!

Elbistan'da yürekler Filistin için attı!

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde Kültür Platformu tarafından düzenlenen ‘İsrail’i Protesto Yürüyüşü’nde, binlerce Elbistanlı bir araya gelerek, Filistin halkı için tarihi bir kalabalık oluşturdu.

Ulu Cami önünde toplanan binlerce kişi ellerinde pankartlarla yürüyerek, İsrail’in Gazze’ye yönelik başlattığı operasyonları protesto ettiler.

Anadolu Gençlik Derneği, İmam-Hatip Mezunları Derneği, Şefkateli Derneği, Sağlık-Sen, EYDER, Genç Akasya Derneği, Diyanet-Sen, Din Görevlileri Derneği, Barla Kitapevi, Eğitim Bir-Sen, Ahlak Kültür ve Çevre Derneğinden oluşan Elbistan Kültür Platformu tarafından organize edilen ‘İsrail’i Protesto Yürüyüşü’, Ulu Cami’de dün kılınan öğle namazının ardından başladı.

Yürüyüşe katılan vatandaşlara hitaben kısa bir konuşma yapan, Elbistan Kültür Platformu üyelerinden Gazali Yanık, yürüyüşe katılanlara teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Peygamberimiz buyuruyor ki; Müminler bir vücudun azaları gibidirler. Eğer o vücutta bir aza rahatsız olursa onun ağrısını tüm vücut çeker. Biz, Elbistan Kültür Platformu olarak bu anlayışla hareket ederek, Filistin’deki kardeşlerimizin yanında yer aldığımızı göstermek istedik. Desteğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. İsrail, 10 günlük süre içerisinde 500’ü aşkın Müslüman kardeşimizi şehit etti. 3 bin civarında çoğu ağır olmak üzere yaralı kardeşimiz var. Bunlar acımasızca Müslüman avına çıktılar. Ama Müslümanlar yalnız değildir, Filistin yalnız değildir. İsrail ve Yahudilerin anlayışı ölüm ve şiddet üzerine kurulmuştur. Maalesef Müslümanları köle, kendilerini de efendi zannediyorlar. Köleleri tarafından kendilerine kaldırılacak bir başı ezmek istiyorlar. Maalesef inanç sistemleri budur. Onun için Müslümanları acımasızca katlediyorlar, ambülânsları vuruyorlar, kadınları ve çocukları öldürüyorlar. Korku içinde yaşamayı az çok düşünün, bombanın nereden geleceğini bilmediğinizi bir düşünün. Öyle bir durumda, aç-susuz, ekmek bulamadan, elektriksiz ve altyapı tahrip edilmiş bir hayat düşünün. Filistinli kardeşlerimiz duyun sesimizi, Elbistan halkı sizin yanınızda.”

Sloganlar eşliğinde yürüyüşe başlayan binlerce kişi, Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Kıbrıs Meydanı, Cumhuriyet ve Dulkadiroğlu Caddelerini takip ederek, İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı’ndaki, Filistin Halkına Yardım Bürosu’nun önüne geldiler. Hasan Sayın, Fatih Gökçek ve Gazali Yanık tarafından yapılan duaların ardından büronun açılışı gerçekleştirildi.

Yardım bürosuna akın eden vatandaşlar, Filistin halkının yaralarına merhem olabilmek için yardımda bulundular. İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanı-Kahramanmaraş Caddesi üzerinde açılan yardım bürosu kanalı ile Filistin halkı için makbuz karşılığında yardım toplanacak ve bu yardımlar Filistin’e ulaştırılacak. (ELBİSTAN / ÖZEL - www.kanal46.com)YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2009, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63