Emniyet'ten Alevi-Sünni çatışması uyarısı!

Emniyet'ten Alevi-Sünni çatışması uyarısı!

Hatay Dörtyol'da dört polisin şehit edilmesiyle planlanan provakasyonun başarısız olmasının ardından bölgede yeni provakasyonlar planlanları deşifre edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele ve Harekat Daire Başkanlığı, Hatay merkezli yasadışı THKP-C (Acilciler) örgütünün Alevilere dönük suikastler planladığını belirledi. Örgütün eylem planına karşı tüm birimlerden istihbarat çalışması istendi.

12 Eylül'de yapılacak Anayasa değişikliğini öngören referandum sürecini sabote etmek amacıyla yeni senaryoların uygulamaya konulduğu ortaya çıktı. Hatay Dörtyol'da planlanan Türk Kürt çatışması polisin provakatörleri kısa sürede yakalamasıyla önlenmişti. Aynı bölgede bu de da Alevi-Suni çatışması planlandığı öne sürülüyor. Alevi Sunni çatışması için de Hatay merkezli Acilciler olarak adlandırılan yasadışı THKP-C örgütünün eylem arayışı içinde olduğu ifade edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hazırlanan gizli rapora göre, Anayasa referandumu öncesinde Acilciler örgütü bu bölgede kaos ortamı oluşturmak amacıyla Aleviler'in önde gelenlerine suikast yapmayı hedefliyor.

Raporda eylem talimatını THKP-C (Acilciler) örgütü lideri M.U.'nun verdiği de açıkca yer aldı. Gizli rapor üzerine İçişleri Bakanlığı ülkede kaos ortamı yaratmak için alevi dedeleri gibi alevi vatandaşlarının ileri gelenlerine tasarlanan silahlı saldırılara karşı uyarılması için 81 il valiliğini talimat verdi.


Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2010, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63