Erdoğan Gazze oturumunu terk etti!

Erdoğan Gazze oturumunu terk etti!

İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in açıklamalarını protesto eden ve ve oturum başkanının kendisine kısıtlı söz verdiğini söyleyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Benim için Davos bitmiştir" dedi ve oturumu terk etti.

İsrail Cumhurbaşkanı Peres'in yaklaşık 25 dakika konuştuğunu, kendisine 12 dakika süre verildiğini söyleyen Erdoğan, Peres'in sürekli kendisine dönerek yüksek sesle konuşmasına tepki gösterdi. Peres'i eleştiren Erdoğan, "Sayın Peres benden yaşlısın. Sesin çok yüksek çıkıyor. Çünkü bunun nedeni suçluluk psikolojisidir" dedi.

Erdoğan, "Ben, 'Filistin'e tankların üstünde girmeyi seviyorum' diyen İsrail başbakanları gördüm' ifadelerini kaydetti. "Zulme alkış tutanları da kınıyorum" diyen Erdoğan, Tevrat'ın 6. maddesinde "öldürmeyeceksin" dendiğini anlatırken, oturum başkanı kendisine müdahale etti.

Durumu protesto eden Başbakan Erdoğan, "Benim için Davos bitmiştir, bundan sonra da Davos'a gelmem" dedi.

PERES ÖZÜR DİLEDİ

İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayarak özür dilediği öğrenildi.

Başbakan Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu toplantısı kapsamındaki “Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli” oturumunu terk etmesi sonrasında düzenlenen basın toplantısından ayrılırken, BBC muhabirinin sorusu üzerine, “Peres, bir kabile reisiyle konuşmuyor. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na nasıl hitap edilmesi gerektiğini öğrenmesi lazım” dedi.

Emine Erdoğan: "Büyük skandal"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu toplantısı kapsamındaki ''Gazze Orta Doğu'da Barış Modeli'' oturumunda Başbakan Erdoğan'ın sözünün yarıda kesilmesi ile ilgili, ''Konuşmasına izin vermediler maalesef. Bence bu büyük bir skandal'' dedi.

Emine Erdoğan, gazetecilerin Başbakan Erdoğan'ın forum kapsamındaki oturumda sözünün kesildiğini hatırlatması üzerine, ''Konuşmasına izin vermediler maalesef. Bence bu büyük bir skandal'' diye konuştu.

Gazetecilerin ''Sayın Peres'in sözlerini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu Emine Erdoğan ''Söylediklerinin hepsi yalan'' diyerek yanıtladı.
Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2009, 20:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63