Feyzioğlu'na bir destekte Kahramanmaraş'tan!

Geçtiğimiz gün Rize ziyaretinde Rize’deki siyasi partilerin İl Başkanlığını ziyaret ederek açıklamalarda bulunan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na yapılan eleştirilere, Kahramanmaraş Baro Başkanı Muhammed Burak Gül yaptığı yazılı açıklama ile tepki gösterdi.

Feyzioğlu'na bir destekte Kahramanmaraş'tan!

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’na ziyaretleri gerekçe göstererek saldırıya dönüşen ithamların ve istifa söylemlerinin kabul edilmesinin mümkün olmadığını belirten Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Muhammet Burak Gül, Feyzioğlu’na destek verdi.

Gül; “Türkiye Barolar Birliği tarafından tüm Barolarımızla koordineli bir şekilde mesleki sorunlarımızın giderilmesi için somut çözüm önerileri getirilerek çok önemli adamların atıldığı ve ciddi aşamaların kaydedildiği bir dönemde, Birlik Başkanımız Sayın Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’na demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan siyasi partileri ziyaretinden yola çıkarak bir anlamda saldırıya dönüşen ithamların ve istifa söylemlerinin kabul edilmesi mümkün değildir.” dedi.

Feyzioğlu’nun gerek siyasi parti ziyaretleri ve gerekse öncesinde dile getirdiği toplumsal barış ve birliğe dair mesajının seçim sürecine girilen bu dönemde, millet olarak birlik ve beraberliğin toplumsal diyaloğun gelişmesine katkı sağlayacaklarını düşündüklerini ifade eden Gül, bu çalışmaları ve açıklamaları desteklediklerini ifade etti.

Birlik Başkanlarının mesleki bir panel dolayısıyla yakın zamanda Kahramanmaraş’a yapacağı ziyareti sırasında da toplumsal birlik ve beraberliğe katkı sağlayacak çalışmalarına devam edeceğine dikkat çeken Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Muhammed Burak Gül şöyle konuştu; “baromuzun; meslektaşlarımızın sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalarının yanı sıra millet olarak birlik ve beraberliğimizin gelişmesine katkı sağlayan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun çalışmalarını ve açıklamalarını desteklediğini ve yanında olduğunu, başta meslektaşlarımız olmak üzere kamuoyuna saygıyla bildiririz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63