FLAŞ: 1'i Pazarcık'ta 2 terörist teslim oldu!...

FLAŞ: 1'i Pazarcık'ta 2 terörist teslim oldu!...
İran'da Bölücü Terör Örgütü Mensubu Olan Bir Terörist Van'da, Bir Başka Terörist İse Kahramanmaraş Pazarcık'ta Güvenlik Güçlerine Teslim Oldu.

Bölücü terör örgütünün İran'daki koluna mensup olan bir terörist 19 Ağustos gece yarısına doğru Türkiye'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yapılan açıklamaya göre 19 Ağustos geceyarısına doğru, İran'daki barınma alanlarında faaliyet gösteren bölücü terör örgütü mensubu bir terörist, Van'ın Çaldıran ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu. Teröristle birlikte, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 30 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi ele geçirildi. Bölücü terör örgütünden kaçan bir başka terörist de dün gece Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Dün ayrıca Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Yaylapınar köyü bölgesinde, güvenlik güçlerince gerçekleştirilen faaliyet sırasında, bölücü terör örgütü mensuplarınca 25 kilo TNT ile 150 gr plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış ve yol kenarına yerleştirilmiş 1 adet el yapımı mayın bulundu ve imha edildi. (ANKA)


Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2010, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63