FLAŞ: Belediyeciler hâkim karşısına çıktı!

FLAŞ: Belediyeciler hâkim karşısına çıktı!

Kahramanmaraş Belediyesi Başkan Yardımcısı Vekilleri Mustafa Uzunlar ve Hanifi Özcan Konuklar ile belediye çalışanlarından Ahmet Muammer Baydemir, Yusuf Çakar, Necati Kahveci geçmişteki bir ihale konusu nedeni ile hakim karşısına çıktılar.

Kahramanmaraş 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada halen Kahramanmaraş Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalışmakta olan Serdar Yakar da tanık olarak ifade verdi. Bu arada; Bekir Özdoğan ve Metin Kocabıyık ta yine tanık olarak dinlendi.

DAVA AÇILMASINA NEDEN OLAN SÜREÇTE NELER YAŞANMIŞTI?

2005 yılında Kahramanmaraş Belediyesi fuar bünyesinde Atatürk Parkı alanı içerisinde gerçekleştirilen yaz şenlikleri kapsamında sanatçı getirilmesi işini ihale etmiş, ihale aşamasında ihale dosyasının usulüne uygun olmadığı gerekçesi ile zamanın Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Serdar Yakar, dosyayı imzalamayarak yanlışlıkları Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’a bildirmişti.

Bunun üzerine belediye yönetimi ile arasına adeta ‘kara kedi’ giren Serdar Yakar izne gönderilirken, yerine vekâlet eden yardımcısı Mustafa Semerci tarafından dosya tanzim edilerek ihale edilmek üzere ihale komisyonuna havale edilmiş ve ihale yapılmıştı. İhaleyi alan Karen Ajans ta sanatçı getirerek konserleri gerçekleştirmiş, Mustafa Keser, Alişan, Doğuş, Orhan Hakalmaz, Gece Yolcuları ve İbrahim Erkal gibi sanatçılar Kahramanmaraşlı hayranları ile buluşmuşlardı.

Böylece Basın-Yayın ve Kültür Müdürlüğü bütçelerinden söz konusu firmaya o zamanın parası ile toplam 160 bin YTL civarında ödeme yapılmış, izinden dönen Serdar Yakar ise; görev yeri değiştirilerek önce Gelir İşleri Müdür Yardımcılığı’na ardından ise Terminal Müdürlüğü görevine atanmıştı.

Görev yerinin haksız olarak değiştirildiğini öne süren Serdar Yakar ise hakkını aramak için öncelikle Bölge İdare Mahkemesi’ne daha sonra ise İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına dilekçe göndererek şikâyette bulunmuştu. Yine o günlerde Kahramanmaraşlı organizatör Yunus Dal ise kendisinden teklif alınmadığı gerekçesi ile konuyu basına taşımış, yaşanan bu gelişmeler üzerine yasal sürecin başlatılması ile adliyede ise kamu davası açılmıştı. (ÖZEL HABER - www.kanal46.com)


DURUŞMADA KİM NE DEDİ?...GENİŞ HABERİ DAHA SONRA…

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2008, 06:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
hmustafakaraaslan
hmustafakaraaslan - 13 yıl Önce

Haberde konu edilen ihale olayları herşeyi gün gibi açığa çıkarmaya yetiyor. Benimde bir kiralama olayında belediye encümeninde ihaleye girdim, benimle birlikte ihaleye giren kişiye benim verdiğim rakamı kabul etmeyen belediye başkanı uygun degildir diyerek onaylamadı, ancak her nasılsa 2 ay sonra benim verdiğim rakamın yüzde 10 oranında benimle önceki ihaleye giren kişiye verilmiştir.Şu an bu konu içişleri bakanlığınca soruşturulmaktadır. Kahramanmaraş halkı olarak sesimizi çıkarmadığımız sürece , halkın olan belediyeyi şahsi şirketi gibi yönetmeye devam eden sayın poyraz daha çok İHALELER yapacaktır.

hmustafakaraaslan
hmustafakaraaslan - 13 yıl Önce

Evet bu haberdede anlaşılacağı üzere, Galiba YAPTIKLARINIZ YAPACAKLARINIZIN TEMİNATIDIR. DEVAM EDİN SAYIN POYRAZ NASIL OLSA DOKUNULMAZLIĞINIZ VAR.

Mahmut Yürekli
Mahmut Yürekli - 13 yıl Önce

Mustafa Karaaslan bey sen merak etme Belediye başkanımız Mustafa Poyraz beye evvel allahın izni ile hiç bir şey olmaz.Sen kendi işine bak.Mesala ruhsat alamadığın binanın yıkılmaması için allaha dua et benden sana tavsiye.Hayırlı İşler bol kazançlar...

hmustafakaraaslan
hmustafakaraaslan - 13 yıl Önce

Sayın mahmut, soyadını yazmıyorum,çünkü o soyadına yakışır degilsin, güle güle al poyrazı başına taç mı edersin ne edersen et. Bak bugün iha BENİMLE roportaj yaptı, galiba pazar günü tüm ulusal kanallardan verilecek izlemelisin. İçişleri bakanlığına suç duyurusunda bulundum, elbet zaman olarak beklersen ondada cevabını alırsın. o Başına taç ettiğin senin başkanın yargılandığı zaman, işte o zaman yorum yazısını yaz. Ha birde şu ikide bir inşaat meselesi varya, sayın poyrazdan yıkmasını istediğin, vallahi öyle bir şey yapsalar, nerdee.? NASIL OLSA YARGI KARARINI UYGULAMIYORLAR. Bak sayın poyrazın başkanlığını yaptığı belediye müfettişlerin denetiminde nice ruhsatsız binaların olduğu tespitini yapmış, hepsi hakkında tutanaklar tutulmuş, haberin olsun. Bu memlekette nasıl olsa bugüne kadar kimse HAK aramamış, alışmışlar insanların haklarını yemeye. Bak internet icat oldu mertlik bozuldu, BEN DİYORUM Kİ GEL ELİMDE BELGE VAR, sen ordan ha bire konuşuyon, Sana sadece ne diyeceğim biliyormusun, Fatih ÜREK'in şarkısı varya HADİ HADİ HADİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Sanada hayırlı işler bol kazançlar.

SIRADAKİ HABER

banner66