FLAŞ... Ergenekon Kahramanmaraş'ta!

FLAŞ... Ergenekon Kahramanmaraş'ta!
Ergenekon operasyonunun 11. dalgası 13 ilde sabah saatlerinde başladı.. Şu ana kadar operasyonlarda 26 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişiler arasında bir önceki dalgada gözaltına alınıp tutuklanan Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin'e bağlı iki suikast timinin de gözaltına alındığı bildirildi. Bunların Şahin'le irtibatlı polis ve askerler olduğu olduğu iddia ediliyor.

KAHRAMANMARAŞ'TA 3 ÖZEL HAREKATÇI

Ergenekon soruşturması kapsamında Kahramanmaraş'ta Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde görevli 3 polis memurunun gözaltına alındığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, soruşturma kapsamında Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'nde görevli polis memurları Z.A., B,G. ve F. V. gözaltına alındı. Evlerinde arama yapılan polis memurlarının, Ergenekon tutuklusu Özel Hareket Dairesi eski Başkan Vekili İbrahim Şahin ile bağlantılı oldukları ileri sürüldü. Sorgulamaları süren polis memurlarının İstanbul'a götürüleceği bildirildi.

Hatay'da biri komiser 2 özel harekat polisi, Iğdır da ise bir özel harekat polisi gözaltına alındı.

Ergenekon Soruşturması kapsamında Polis, Türk Metal iş Sendikası ve ART Televizyonu'nda arama yapıyor.

-Ergenekon soruşturması kapsamında 6 ayrı şehirde düzenlenen operasyonda şimdiye kadar 16 kişi gözaltına alındı.

-Ergenekon Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün hazırladığı sarı zarflar polislere sabaha doğru teslim edildi ve 11. dalga başladı. Operasyonun bu kez Ergenekon'un parasal kaynaklarına yönelik olduğu iddia ediliyor.

-Türk Metal-İş Sendikası'nın üst yönetiminin gözaltında olduğu, gözaltına alınan isimlerin arasında Türk Metal-İş Başkanı Mustafa Özbek'in ve araştırmacı Verso Şirketi sahibi Erhan Göksel'in de bulunduğu bildirildi. Avrasya TV'nin de sahibi olan Özbek, AKP Hükümeti'ne yönelik sert eleştirileriyle tanınıyor. Özbek'in evi aranıyor. Bu arada gazeteci Ünal İnanç'ın da gözaltına alındığı öğrenildi.

Ayrıca Türk Metal'e ait Ankara'da bulunan Büyük Anadolu Oteli'nde de arama yapılıyor. Özbek'in İstanbul'daki evinde de arama yapılıyor. Bunun yanı sıra Avrasya TV çalışanlarının da odalarından çıkmasına izin verilmiyor.

Ekiplerin ayrıca, isimleri açıklanmayan 4 kişiyi daha soruşturma kapsamında gözaltına aldığı bildirildi. Soruşturma kapsamında bazı illerde de gözaltılar olduğu belirtildi.

-Türkmen Cephesi'nden Suat Avcı gözaltında...

BURSA'DA DA ARAMA

Öte yandan Bursa Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek ile yakın ilişkisi olduğu belirtilen bir kişinin Bursa'daki evinde arama yaptığı öğrenildi. Ergenekon örgütlenmesiyle ilgili bu evde belge ve malzeme aranırken, gözaltına alınan olup olmadığına ilişkin bilgi alınamadı.

13 ilde 20 gözaltı

Ergenekon soruşturması kapsamında 13 ilde operasyon yapılıyor. Şu ana kadar operasyonalarda 26 kişi gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan kişiler arasında Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin'le bağlantılı olduğu ileri sürülen polis ve askerlerin de olduğu iddia ediliyor. Şahin de bir önceki dalgada gözaltına alınmıştı.

İşte operasyonun yapıldığı iller:

Ankara, İstanbul, Bursa, Tokat, Iğdır, Kahramanmaraş, Şırnak, Elazığ, Antalya, Siirt, Hakkari, Gaziantep ve Hatay.

Kahramanmaraş Özel Hareket'ta görevli 3 polisin gözaltına alındığını ve evlerinde arama yapıldığı öğrenildi.

ANTALYA'DA BİR EMNİYET MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Ergenekon soruşturması kapsamında Antalya'dan bir emniyet amiri ile bir polis memurunun ifadesine başvurulmak üzere İstanbul'a götürüldüğü bildirildi. (Mynet - Hürriyet)

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2009, 07:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63