FLAŞ..FLAŞ:..Ve Poyraz spekülasyonlara son noktayı koydu!

FLAŞ..FLAŞ:..Ve Poyraz spekülasyonlara son noktayı koydu!

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, son günlerde kendisi hakkında çıkartılan spekülasyonların gerçeklerle hiçbir alakası bulunmadığını söyledi.

DHA Temsilcisi Gazeteci Mustafa Şirin’i bürosunda ziyaret eden Başkan Mustafa Poyraz, son günlerde kendisi ile ilgili olarak; “Başkan Poyraz tutuklandı, açığa alındı, hapse atıldı, şu anda devam eden bir soruşturma nedeni ile belediye’ye girmesi yasak” şeklinde ortaya atılan şok dedikodu ve spekülasyonlarla ilgili soruya şu karşılığı verdi:

‘SÖYLENTİLERİN GERÇEKLE İLGİSİ YOK’

“Soruşturma, tutuklama, ifade verme, hapis, açığa alma gibi şahsımla ilgili olarak ortaya atılan bütün iddia ve söylentilerin gerçeklerle hiçbir ilgisi yoktur. Velev ki; belediye olarak trilyonluk işler yapıyoruz. Kaldı ki; soruşturmalar da olabilir. Bunlar belediyecilik yaşamında da son derece doğal olaylardır. Ancak; biz dedikodularla değil, belediye hizmet ve icraatları ile ilgileniyoruz. Bu soruya da siz sorduğunuz için cevap veriyorum. Ancak gerçek şu ki; madem sordunuz diye söylüyorum; ben başkanlık görevime başladığım günden bugüne kadar geçen 6 yıllık süreçte ailemle birlikte hiç tatile gitmedim. Eşimle birlikte bir haftalığına umreye gittim ve önceki hafta Pazar günü de öğleye doğru tekrar Kahramanmaraş’a döndüm.”

‘HER AY BİRARAYA GELECEĞİZ’

Kahramanmaraş’a geldikten sonra geçen Pazartesi günü İstanbul’a giderek ebediyete intikal eden Kahramannaraşlı edebiyatçı ve eski milletvekili Erdem Beyazıt’ın Eyüp Sultan Camii’ndeki cenaze törenine katıldığı bilgisini veren Başkan Poyraz, aynı gece de yeniden kent merkezine dönerek görevine devam ettiğini anlattı.

Yine geçen Çarşamba günü başkent Ankara’da Vali Mehmet Niyazi Tanılır’ın başkanlığında gerçekleştirilen ve 6 AK Partili milletvekilinin de katıldığı toplantıda hazır bulunan Başkan Mustafa Poyraz, bundan sonra her ay düzenli olarak bir araya geleceklerini ve Kahramanmaraş’ın sıkıntıları ile bunların çözüm yollarını ele alacaklarını söyledi. Başkan Poyraz, bu toplantıların son derece yararlı olacağına inandığını da belirtti.

‘BU YAZ İŞLERİMİZ ÇOK’

Kahramanmaraşlı merhum Erdem Beyazıt ile işadamı Ashabil Tanrıverdi’nin de aralarında bulunduğu isimlere TBMM Üstün Hizmet Ödülü verilmesi törenine de katıldığını anlatan Başkan Poyraz, hakkındaki söylentilerin kimler tarafından çıkartıldığı yönündeki soruya ise yorum yapmazken şöyle konuştu: “Bunları çıkartanları vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Biz kendi işimize bakıyoruz. Bu yaz bitirmemiz gereken işler var. Kahramanmaraş kent merkezinde bir metre dahi asfaltlanmamış yer kalmaması için gayret gösteriyoruz. Tarihin yaşatılması konusundaki çalışmalarımız kapsamında Dedeler konağının restorasyonu için ihaleye çıktık. Bu yaz işlerimiz çok. Biz dedikodulara değil, işlerimize bakıyoruz. Yaklaşık 15 güne kadar Akdere Köprülü kavşağı hizmete açılmış olacak. Kılavuzlu mesire alanındaki çalışmalar da 15 Ağustos’ta tamamlanmış olacak. Yine bu tarihte otogarı yıkılmış olarak satın alan firmaya teslim edeceğiz. Yeni otogarda çalışmalar ise bitmek üzere şu anda çevre düzenlemesi yapılıyor. Bu güzel kentin insanları güzel hizmetlere layıktır. Bizler ise bu kenti her geçen gün bir adım daha ileriye götürebilmenin hesabı içerisindeyiz. Bu arada şunu da önemle belirtmek isterim ki; veremeyeceğimiz hesabımız da yoktur.”

‘SEVDASI OLAN HERKES BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLABİLİR’

Yerel seçimlerin erken değil de zamanında yapılacağına inandıklarını da ifade eden Başkan Poyraz; “Belediye başkanlığı gönül ve sevda işidir. Bu memlekete sevdası olan herkes aday olabilir. Hedefimiz ise; bizden sonra gelecek olanlara çıtayı yüksek olarak teslim etmektir. Birinci derece önceliğimiz ise; Kahramanmaraş’ı Kayseri yapabilmektir” diye konuştu.

BASIN TOPLANTISI YAPACAK

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı yapacağını ve belediye icraatlarının yanında gündemde konuşulmakta olan bazı konularda da belgeler ışığında önemli açıklamalarda bulunacağını sözlerine ekledi. (www.kanal46.tv)


Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2008, 12:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
hmustafakaraaslan
hmustafakaraaslan - 13 yıl Önce

Sayın Başkan Yapacağını beyan ettiğin Basın toplantısının hangi tarih, hangi saat yapacağını da bildirseydin.? Bu arada tüm basını çagırman lazım, sadece senin istediğin soruları soracak basını degil. Saygılarımla

SIRADAKİ HABER

banner66