FLAŞ: Genelkurmay eski başkanı Adliye'de!..

FLAŞ: Genelkurmay eski başkanı Adliye'de!..

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ,internet andıcı soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifade vermek için Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne geldi.


Savcı Cihan Kansız tarafından ifadesi alınan Başbuğ'un sorgusuna, Başsavcı Vekili Fikret Seçen’in de katıldığı öğrenildi.İLKER BAŞBUĞ İÇİN ADLİYEDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI


Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ için, adliyede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Başbuğ'un girişinden kısa bir süre önce bir ambulansın adliyeye geldiği görüldü. Başbuğ, adliyeye üç araçla giriş yaptı.


Fenerbahçe Orduevi'nden çıktıktan sonra Merkez Komutanlığına geçen Başbuğ, burada yaklaşık bir saat bekledi. Daha sonra saat 12.00 sıralarından itibaren Merkez Komutanlığından bazı görevli komutanlar adliyeye geldi. Başbuğ'un nereden giriş yapacağı konusunda adliyedeki görevlilerle uzun uzun görüşen yetkililer, son olarak hakim ve savcıların kullandığı protokol kapısından adliyeye alınmasına karar verdi.


Başbuğ'un adliyeye giriş yapmasından önce görevliler, kapısını açık tutarak asansörü bir süre bekletti. Öte yandan Başbuğ'un asansörden giriş yapacağı yere kadar görevliler ve çevik kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemleri alarak sıra halinde bekledi. Hazır bekletilen asansöre binen Başbuğ, soruşturmayı yürüten Cihan Kansız'ın bulunduğu 5'inci kata çıktı. Başbuğ'un sorgusunun sürdüğü ifade edilirken, ambulans adliye önünde bekletiliyor.


HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI


İnternet andıcı davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık savunmalarında ve belgelerde adı geçen İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunarak gereğinin yapılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılmasını kararlaştırmıştı. Mahkemenin, aldığı karar doğrultusunda İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından internet andıcı kapsamında Başbuğ hakkında soruşturma başlatmıştı. 


İnternet andıcı davasında sanıklar, davaya konu olan sitelerin emir komuta zinciri içerisinde kurulduğunu belirterek Başbuğ'u işaret etmişti. 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2012, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63