FLAŞ: Havuz neden söküldü?

FLAŞ: Havuz neden söküldü?

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından geçen aylarda Müftülük Meydanı'ndaki kavşakta yapılan görkemli havuz, yine belediye ekipleri tarafından söküldü.

Başbakan Erdoğan'ın 22 Şubat Pazar günü kente yapacağı ziyaret öncesine denk gelen bu söküm işlemi; "Acaba miting için mi sökülüyor?" sorusunu akıllara getirdi.

KENT GÜNDEMİNE ADETA BOMBA GİBİ DÜŞTÜ

Kahramanmaraş kent merkezinde Müftülük Meydanı olarak bilinen Hafız Ali Efendi Meydanı’ndaki yapay havuz kaldırıldı.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Şubat Pazar günü kente gelerek miting yapacağı meydanda bulunan havuz, bugün saat 16.30 sularında Kahramanmaraş Belediyesi ekiplerince sökülerek kaldırıldı.

Havuzun kaldırılma işini yöneten belediye görevlisi, havuzun tadilat için kaldırıldığını bakımdan sonra yerine yeniden monte edileceğini söyledi.

Kahramanmaraş Belediye Başkanı AK Parti’li Mustafa Poyraz ise kendisini konu hakkında arayan gazetecilere, havuzun 3-4 gün sonra yeniden yerine yapılacağını söyledi.

Poyraz; “Bu havuz bizim dönemimizde yapıldı ve kente güzel bir görünüm kattı. Pazar günü ise, Başbakanımızın mitingi dolayısıyla bu meydana büyük bir tır gelecek ve platform kurulacak. Bu nedenle ve havuzun bakımının yapılacak olması nedeniyle kaldırdık. Birkaç gün sonra yeniden oraya monte edeceğiz” dedi.

AK Parti Seçim Bürosu’nun da bulunduğu kavşakta sürdürülen çalışmalar, basın mensuplarının görüntü almasının ardından akşam saatlerinde ekiplerin ayrılması ile durdu. (KANAL 46 İSTİHBARAT VE POLİTİKA SERVİSİ - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2009, 14:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muharrem Arıkan
Muharrem Arıkan - 14 yıl Önce

Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu miting'e yerel seçim sebebiyle gelmektedir. Amaç ise AKP'nin adayına destek vermektir. O halde bu havuzun söküm ve tekrar yapım masrafları kimin cebinden çıkmaktadır? İşsizlik had safhada ve aileler kuru ekmeğe muhtaç hale gelmişken kendi siyasi emelleri uğruna bu savurganlığı yapmaya hakları var mı? Vatandaşın çoluğunun çocuğunun rıskından keserek ödedikleri zaten fahiş fiyattan sattıkları su paraları ile bu savurganlığı yapmaları doğru mu? Babalarının parası ile mi yapıyorlar bunu. Gerçekten adaletli ve inançlı olduklarını iddia ediyorlarsa bu masrafları kalem kalem çıkararak Belediye veznesine bu parayı ödeyerek faturalarını medya'ya beyan etsinler. Ama bunu yapmaları da bu ayıplarını kapatamıyacaktır bunu da bilsinler. Artık yeter Kahramanmaraş Belediyesini babalarının çiftlikleri gibi kullandıkları. Artık ucuz kahramanlıklara karnımız tok. Uyan artık ey halkım. Artık hesap sorma zamanı gelmedi mi?

SIRADAKİ HABER