FLAŞ: Rusya'da uçak kazası!

FLAŞ: Rusya'da uçak kazası!

Polonya Devlet Başkanı'nın uçağı iniş sırasında kaza yaptı. Başkan ve eşinin de kazada hayatını kaybettiği belirtildi.AFP haber ajansı uçaktan kurtulan olmadığını bildirdi.

Polonya resmi haber ajansı PAP da uçaktan sağ kurtulan olmadığını doğruladı. Yolcular arasında Kaçinski, eşi, Polonya Merkez Bankası Başkanı ve Polonya Genelkurmay Başkanı da bulunuyordu. Rus Acil Durum Servisleri ''Kazada en az 87 kişi öldü'' derken Smolensk Valisi de ''132 kişi öldü'' dedi.

Polonya Devlet Başkanı Leh Kaçinski'nin de içinde olduğu Varşova-Smolensk uçağının Rusya'nın batısındaki Smolensk havaalanına iniş yaparken yere çakıldığı bildirildi.

Havaalanındaki Polonyalı bir yetkilinin Reuters'a yaptığı açıklamada uçakta Kaçinski'nin yanı sıra Polonya Merkez Bankası Başkanı Skrzypek'in de bulunduğu ifade edildi. Kaçinski'nin eşinin de uçakta olduğu bildirildi.

Rus Itar-Tass haber ajansı, Olağanüstü Hal Bakanlığı'na dayandırdığı haberinde kazada 87 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Uçakta bulunan yolculardan kurtulan olmadığı ifade edildi.

Tupolev Tu-154 tipi uçağın Smolensk Havaalanı'na 1.5 kilometre mesafede sisli havadan etkilenerek çakıldığı duyuruldu. Smolensk Valisi Sergey Antufiyev, Rusya-24 kanalına telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada, "Uçak ağaçların tepesine çarptı, yere çakıldı ve parçalara ayrıldı" dedi. Antufiyev, "Kurtulan olmadı" dedi.

Tupolev Tu-154 tipi uçağın Smolensk Havaalanı'na 1.5 kilometre mesafede sisli havadan etkilenerek çakıldığı duyuruldu. Smolensk Valisi Sergey Antufiyev, Rusya-24 kanalına telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada, "Uçak ağaçların tepesine çarptı, yere çakıldı, parçalara ayrıldı ve yanmaya başladı" dedi. Antufiyev, "Kurtulan olmadı" dedi. (Mynet)

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2010, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66