FLAŞ: Sökülen havuzun yankıları sürüyor!

FLAŞ: Sökülen havuzun yankıları sürüyor!

Kahramanmaraş kent merkezinde Müftülük Meydanı olarak bilinen Hafız Ali Efendi Meydanı’ndaki yapay havuzun dün akşama yakın vakitlerde sökülerek kaldırılmasının başta Kanal 46 olmak üzere basın-yayın organlarınca kamuoyuna duyurulmasının yankıları sürüyor.

Başta AK Parti içerisindeki Poyraz karşıtları ve muhalefet olmak üzere kent siyasi kulislerinin ilk gündem maddeleri arasına giren gelişmeye göre; Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 22 Şubat Pazar günü kente gelerek miting yapacağı meydanda bulunan havuz, dün saat 16.30 sularında Kahramanmaraş Belediyesi ekiplerince sökülerek kaldırıldı.

Havuzun kaldırılma işini yöneten belediye görevlisi, havuzun tadilat için kaldırıldığını bakımdan sonra yerine yeniden monte edileceğini söyledi.

BELEDİYE GÖREVLİSİ NE DEDİ?

Havuzun söküm işlerinin başında duran ve kendisinin belediye peyzajcısı olduğunu ifade eden yetkili, söküm işlemlerini görüntüleyen Kanal 46 muhabirinin havuzun; “Başbakan’ın geleceği Miting için mi söküldüğünü” içeren sorusu karşısında ilk anda çelişkili cevaplar vererek; “Yok başka bir çalışma var. (Burada) çalışma yapacağız. Tekrar havuz yapacağız ve yazlık bitkiler dikeceğiz” dedi.

Bunun üzerine muhabirin; “Burada havuz vardı, neden söküp tekrar yapıyorsunuz?” sorusu üzerine de; “Arızalı, tamire gitti tekrar gelecek. Bunlar yapay havuz olduğu için kaçak ve çatlak durumunda atölyemize gider, orada onarılır ve tekrar monte edilir” ifadesini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI NE DEDİ?

Kahramanmaraş Belediye Başkanı AK Parti’li Mustafa Poyraz ise kendisini konu hakkında arayan gazetecilere, havuzun 3-4 gün sonra yeniden yerine yapılacağını söyledi.

Poyraz; “Bu havuz bizim dönemimizde yapıldı ve kente güzel bir görünüm kattı. Pazar günü ise, Başbakanımızın mitingi dolayısıyla bu meydana büyük bir tır gelecek ve platform kurulacak. Bu nedenle ve havuzun bakımının yapılacak olması nedeniyle kaldırdık. Birkaç gün sonra yeniden oraya monte edeceğiz” dedi.

AK Parti Seçim Bürosu’nun da bulunduğu kavşakta sürdürülen çalışmalar, basın mensuplarının görüntü almasının ardından akşam saatlerinde ekiplerin ayrılması ile durdu.

HAVUZDAKİ BUGÜNKÜ DURUM

Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ın; “Birkaç gün sonra havuzun yeniden yapılacağını” söylemesine rağmen, bugün sabah havuzun bulunduğu adanın üzerine takılan bez afişte ise şunların yazılı olması dikkat çekti:

“Seçim süresince tüm siyasi partilerin miting alanı olarak kullanılacağından dolayı Müftülük Meydanı’ndaki havuzumuz, zarar görmemesi için kaldırılmıştır.”

Meydandaki söküm işlerinin başında duran belediye görevlisi ve Başkan Poyraz’ın açıklamaları ile çelişen bu afişte ayrıca; resmiyette Hafız Ali Efendi Meydanı olan meydan için ‘Müftülük Meydanı’ ibaresinin kullanılması da dikkat çekti. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2009, 09:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67